Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Lilleküla gümnaasiumi õppealajuhataja Anu Luure saab Valgetähe V klassi ordeni

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi õppealajuhataja Anu Luure saab Vabariigi Presidendilt Valgetähe V klassi ordeni. President annab riiklikud autasud üle iseseisvuspäeva eel, 23. veebruaril.

„Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva eel anname oma riigi teenetemärgid tänuks inimestele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti paremaks,” kirjutas president Toomas Hendrik Ilves riiklike autasude andmise otsuses.

Nagu viimastel aastatel kombeks andis president riikliku autasu 99 inimesele, kelle seas on peale tutvustust mittevajavate inimeste ka palju tublisid, kuid seni vaikselt toimetanud asjatundjaid. (Allikas: Eesti Päevaleht)

Anu Luure saab autasu kui hariduselu edendaja.

Õnnitleme teenekat pedagoogi!

Valgetähe teenetemärk asutati 1936. aastal Eesti rahva vabadusvõitluse mälestamiseks. Seda antakse riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele isikutele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks. Valgetähe teenetemärgil on seitse klassi. Aastatel 1995-2016 on välja antud kokku 3207 Valgetähe teenetemärki. (Allikas: Delfi)