Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Lindakivi kultuurikeskuses saab teha tasuta kiirtesti

Alates 8. jaanuarist saab Lasnamäel asuvas Lindakivi kultuurikeskuses teha tasuta antigeeni kiirtesti. Tegemist on täiendava ennetusmeetmega, mis aitab vähendada riske enne kohtumisi eakate või kõrgendatud terviseriskiga inimestega. Niisamuti jätkab Lindakivi kultuurikeskuses tööd nõustamis- ja vaktsineerimispunkt.

Lindakivi kultuurikeskuses (J. Koorti 22) toimub kiirtestimine 8.-16. jaanuarini vaktsineerimispunkti lahtiolekuaegadel ehk tööpäeviti kl 12-19 ja nädalavahetusel kl 10-17. Teenus on tasuta ja  eelregistreemine ei ole vajalik.

„Alustasime kiirtestimisega 26. detsembril Vabaduse Väljaku punktis ning eilse seisuga on seda võimalust kasutanud juba 1898 inimest. Arvestades suurt vajadust teenuse järele, otsustas Tallinn laiendada kiitestimise võimalust ka Lasnamäele,“ ütles abilinnapea Betina Beškina. „Tasuta kiirtestimisega jätkatakse esialgse plaani kohaselt 16. jaanuarini, et koolivaheajalt ja talvepuhkuselt tulijad saaksid ennast kontrollida, enne kui tööle või suuremasse seltskonda lähevad. Ent vajadusel oleme valmis pikendama teenuse osutamist.“

Teenust pakutakse tervishoiuasutustes kasutatavate professionaalsete antigeeni kiirtestidega, proov võetakse ninaneelust. Kontrollitud enesetestimine viiakse läbi tervishoiutöötaja juhendamisel. Teenust osutab Eldred OÜ. Testi tulemus selgub 15 minuti jooksul kohapeal. Kiirtestimise alusel ei väljastata sertifikaati ega kirjalikku tõendit ning selle testi tulemus ei kajastu digiloos. Positiivse tulemuse korral saab inimene saatekirja PCR-testile.

Tasuta kiirtestimine jätkub ka Vabaduse väljaku testimispunktis. Vabaduse väljaku nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt on avatud iga päev kell 9–21.

Kiirtestimist ühe viiruse levikut piirava ennetusmeetmena soovitab ka Sotsiaalministeeriumi ja Terviseameti poolt koostatud SARS-CoV-2 testimisstrateegia.

Lindakivi kultuurikeskuses saab jätkuvalt nii esimest kui ka teist süsti, tõhustusdoosi ning samuti ka vaktsiinide alast nõu. Alates 15. novembrist on Lasnamäe linna punktides tehtud 7 728 vaktsiinidoosi, neist 3 838 doosi Lindakivi koroonaennetuspunktis.

Nõustamis- ja vaktsineerimispunktid Haabersti Rimis (Haabersti 1), Kristiine keskuses (Endla 45), Lindakivi kultuurikeskuses (J. Koorti 22) on argipäevadel avatud kell 12–19 ja nädalavahetustel kell 10–17.

Lisainfo vaktsineerimise ja vaktsiinide kohta www.vaktsineeri.ee, telefonil 1247 (iga päev kell 8-20 eesti, vene ja inglise keeles).