Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linlased saavad peagi proovida uusi innovaatilisi lahendusi targa linna projektides

Linlased saavad peagi proovida uusi innovaatilisi lahendusi targa linna projektides

Tallinna linn valis innovatsioonikonkursil Test in Tallinn välja kolm uut projekti, mis pakuvad pealinlastele võimalust kogeda igapäevaelu kvaliteeti parandavaid targa linna lahendusi.

Tallinna abilinnapea Margot Roose kinnitas, et Tallinn soovib olla innovatsiooniprojektidele linnakeskkonnas testimise ja edasiarendamise partneriks. „Nüüdisaegsete tehnoloogiate kasutamine linnaruumis on oluline samm targema, rohelisema ja kaasavama linna suunas. Mul on suur rõõm näha, et uued tehnoloogiad aitavad meil säästlikumalt majandada, pakkuda linlastele linna arengus kaasalöömise võimalusi ja muudavad Tallinna kõigile paremini ligipääsetavaks,“ sõnas Roose.

Testimiseks valitud projektid, mida linnaruumis katsetama hakatakse on järgmised:
 
  • Interaktiivne helitaristu Omni Audio poolt keskendub avaliku ruumi ligipääsetavuse parandamisele, luues nägemispuuetega inimestel paremini liikuda aitava isikupärastatud helisüsteemi. Koostöö Tallinna Sadama ja Eesti Pimedate Ühinguga tagab, et lahendus arvestab kohalike elanike vajadustega.
  • Kodanike kaasamise platvorm CoTownilt annab linlastele võimaluse osaleda aktiivselt linna heakorra ja hooldustööde planeerimises ja teostamises Mustamäe piirkonnas, suurendades nii kogukonna kaasatust ja rahulolu.
  • Nutireleed Gruff Technology poolt võimaldavad juhtida koduste elektriseadmete tööd, optimeerides energia kasutust vastavalt turu tunnihindadele. See lahendus aitab tallinlastel säästa elektriarvetelt, vähendades elektrikulu kuni 25%.

12 kuu pikkuse testimise perioodiga jälgitakse lahenduste tõhusust ja kasulikkust. Tallinna linn toetab testijaid sobivate võimaluste ja asukohtade leidmisel (linna kinnistud, objektid, ehitised), linnaorganisatsioonis õigete ametkondade ja kontaktisikute koordineerimisel ja võimalusel pakub ka vajalikke avaandmeid.

Projektide edenemisest ja rohkem infot konkursi Tallinnovationi kohta leiab veebilehelt www.tallinnovation.ee. Tallinnovationi programmi komisjon koguneb uute osalejate valimiseks üks kord kvartalis. Taotlusi programmis osalemiseks saab aga esitada jooksvalt SIIN