Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linlased saavad tutvuda hääletamisele minevate kaasava eelarve ideedega

Linlased saavad tutvuda hääletamisele minevate kaasava eelarve ideedega

Järgmisel nädalal, 21. novembril läheb linnaosades rahvahääletusele 114 Tallinna 2023. aasta kaasava eelarve ideed – juba praegu saavad linlased tutvuda oma linnaosas hääletusele minevate ideedega veebilehel  

Kõige rohkem algatusi on hääletusel Nõmmel, kus linnaosa elanikud saavad valida 18 idee vahel. Kristiines läheb hääletusele 17 ideed, Kesklinnas 16, Mustamäel 14, Põhja-Tallinnas 14, Haaberstis 12, Pirital 12 ja Lasnamäel 11 ideed.

Kõigi esitatud ideedega saab tutvuda ja lemmikute eest oma hääle anda alates järgmisest esmaspäevast, 21. novembrist kuni 4. detsembrini kaasaveelarve.tallinn.ee kodulehel. Selleks, et hääletusel oleks kaalu ja jõudu ning idee realiseeruks, peab hääletusel osalenute arv täitma lävendi, milleks on Kristiines, Nõmmel ja Pirital 500 hääletajat, Haaberstis, Kesklinnas, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas vähemalt 1000 inimest ning Lasnamäel on selleks lävendiks 1500.

Hääletusel saab osaleda iga vähemalt 14-aastane Tallinna elanik ja hääletada kahe endale meelepärase idee poolt oma linnaosas. Igaüks saab osaleda hääletusel selles linnaosas, kus on tema elukoht rahvastikuregistri järgi.

Igas linnaosas enim hääli saanud projekt saab rahastuse linna 2023. aasta eelarvest ja läheb järgmise aasta jooksul teostamisele. Kaasava eelarvega viiakse igas linnaosas ellu vähemalt üks projekt aastas, mille linnaosa elanikud on ise välja pakkunud ja valinud.

Kaasava eelarve projektide teostamiseks on 2023. aastal planeeritud üks miljon eurot. Täpse kaasava eelarve kogusumma kinnitab Tallinna linnavolikogu 2023. aasta eelarve vastuvõtmisel. Kogusummast kolm neljandikku jaotatakse linnaosade vahel võrdselt ning ühe neljandiku jaotamisel võetakse arvesse linnaosa elanike arvu jooksva aasta 1. juulil.

Linnaelu edendamiseks esitasid linlased kaasava eelarve ideekorjega kokku 414 ideed, millest hääletusele kvalifitseerusid 114 ettepanekut. Ideede teostatavust hindas ekspertkomisjon. Esitatud ideede hulgast sõeluti välja need, mis on juba mõne teise rahastusallika toel kavas, mida pole võimalik teostada 2023. aasta jooksul või kaasava eelarve rahalistes piirides. Samuti jäid hääletuselt kõrvale ideed, mis ei vasta Tallinna üldistele arengueesmärkidele või pole investeeringuobjektid.

Täpsemalt kaasava eelarve veebilehel kaasaveelarve.tallinn.ee