Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

  Linlastele tutvustatakse Ehte humanitaargümnaasiumi juurdepääsutee rekonstrueerimisprojekti

  Linlastele tutvustatakse Ehte humanitaargümnaasiumi juurdepääsutee rekonstrueerimisprojekti

Tallinna linn plaanib rekonstrueerida Ehte humanitaargümnaasiumi juurdepääsutee, et muuta see ohutuks ja kõikide liiklejatega arvestavaks. Eskiisprojekti avalik tutvustus toimub kolmapäeval, 15. novembril kell 17.30 Ehte humanitaargümnaasiumis (Ehte 9).


 
Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul on kohalikud elanikud korduvalt pööranud tähelepanu kõnnitee rajamise vajadusele. Linnaosavanem selgitas, et tänavaruumi kujundamisel on võetud arvesse jalakäijate ja jalgratturite ohutust ja liikumise mugavust, kuna tegemist on kooli juurdepääsuteega. „Näiteks on ülekäiguradade pikkust lühendatud, jalg- ja rattateed on sõiduteest selgelt eraldatud. Samuti uuendatakse tööde käigus tänavavalgustust,“ tõi ta näiteks.
 
Kui praegu on tee valdavalt ühesuunaline ja kahesuunaline on ainult juurdepääsutee Kolde puiestee poolsest otsast, siis pärast rekonstrueerimist on kavas muuta tee kogu ulatuses ühesuunaliseks. Ristmikud muudetakse ohutumaks ning lisatakse ülekäigurajad. Senine ebamäärane parkimine reguleeritakse vastavalt normidele ja rajatakse pikiparkimiskohad.
 
Sõidutee on projekteeritud valdavalt 3,5 meetri laiusena, vaid juurdepääsutee alguses ja Ehte humanitaargümnaasiumi sissesõidu juures on ette nähtud veoautode pöörderaadiuseid arvestavad laiendused. Jalgratta- ning jalgtee on tõstetud äärekividega sõiduteest selgelt eraldatud. Jalgteed on kavandatud 2,5-3,1 meetri laiustena ning ülekäigukohad on jalakäijaid eelistavalt tõstetud. Tänavaruumi ilmestamiseks on lisatud uut madalhaljastust. Samuti on jalgteed ja parkimiskohad sillutiskivi kattega.
 
Eskiisprojekti autor on OÜ T-Model. 15. novembril Ehte humanitaargümnaasiumis toimuval tutvustusel osalevad projekteerija, Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti, Tallinna transpordiameti, Tallinna strateegiakeskuse ning Põhja-Tallinna valitsuse esindajad.
 
Projektiga saab tutvuda ka veebilehel www.tallinn.ee/ehte, tagasisidet saab anda tagasisidevormi kaudu 26. novembrini.