Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linlastele tutvustatakse Putukaväilale rajatava Pelgu ühisaia planeeringut 

Linlastele tutvustatakse Putukaväilale rajatava Pelgu ühisaia planeeringut 

Teisipäeval, 21. märtsil kell 17.30 tutvustatakse Põhja-Tallinna kogukonnamajas (Kari 13) Putukaväila Põhja-Tallinna ruumilõigule rajatavat uudse kontseptsiooniga linnaaia ehk Pelgu ühisaia planeeringut, aia toimimise põhimõtteid ja kavandatavaid üritusi.

Kolde puiestee ja Ehte tänava nurgale rajatavas ca 3000 ruutmeetri suurusele maa-alale on planeeritud erinevaid taimekaste, kõrgpeenraid ja väiksemaid aiamaid, istutatakse viljapuud ja paigaldatakse kasvuhoone. Samuti rajatakse erinevaid istumisalasid ja varjualune väliürituste läbiviimiseks. Ühtlasi luuakse sobiv keskkond kogukonnasündmuste korraldamiseks ja õuesõppe läbiviimiseks.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul näitab senine kogemus, et linnaaiandus avaldab positiivset mõju nii aiapidajatele kui ka linnale tervikuna. „Seeläbi levib heanaaberlik ja keskkonnasõbralik mõtteviis, avalikus ruumis on rohkem tegevusi ning säilib linnalooduse mitmekesisus. Pelgu ühisaia projektiga toetame nii Tallinna elanike huvi aianduse vastu kui Rohelise pealinna väärtusi ning arvestades linnaaianduse populaarsust ja kasvupotentsiaali, saab seda kogemust üle kanda ka teistesse piirkondadesse,“ selgitas Svet.

Linnaaiandus ehk söögi- ja tarbetaimede kasvatamine linnas on kasvavas trendis. Kohalike elanike initsiatiivil ja linna toel on loodud juba 30 kogukonnaaeda, kus tegutseb üle 2500 rohenäpu. Pelgu ühisaed on 2019. aastal rajatud Pelgu kogukonnaaia edasiarendus. Ühisaia projekti viiakse ellu tihedas koostöös MTÜ-ga Pelguaed, kelle eestvedamisel tegutseb aias üle 60 aiandushuvilise.

Planeeritud tegevused viiakse ellu projekti “Pelgu ühisaia ehitus ja jätkutegevused” raames, mida toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus läbi Euroopa Majanduspiirkonna rahastatava kliimamuutustega kohanemise meetme.

Kohtumise ja tutvustusüritust kantakse üle ning on järelvaadatav Põhja-Tallinna Valitsuse Facebooki lehel. Lisainfot Pelgu ühisaia projekti kohta leiab Tallinna kodulehelt: www.tallinn.ee/pelguaed