Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linlastele tutvustatakse Teelise tänava busside seisuplatsi eskiisprojekti

Linlastele tutvustatakse Teelise tänava busside seisuplatsi eskiisprojekti

Tallinna linn kavandab Nõmme linnaossa Teelise tänavale busside seisuplatsi, et parandada Nõmme piirkonna ühistransporditeenuse kättesaadavust, kvaliteeti ja arenguvõimalusi. Eskiisprojekti avalik tutvustus toimub kolmapäeval, 22. märtsil kell 17.30 Pääsküla koolis (Vikerkaare 10). 

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul aitab keskkonnasõbraliku ühistranspordi kättesaadavus ja selle kvaliteedi parandamine muuta Tallinna rohelisemaks ja kestlikumaks elukeskkonnaks. Tallinn kannab tänavu Euroopa Rohelise pealinna tiitlit ning selle üheks fookuseks on arendada keskkonnasõbralikke liikumisviise, sealhulgas rattateid ja ühistransporti,“ ütles Svet.

Teelise tänava busside seisuplatsi hakkavad kasutama bussiliinid nr 10, 14, 18, 18A ja 27. Lõpp-peatuse vahetus läheduses paiknev busside seisuplats annab võimaluse korrigeerida operatiivselt sõiduplaane, mis tagavad omakorda graafikujärgse, kiire ning mugava ühistranspordiühenduse erinevate piirkondade vahel. 

Seisuplats hakkab kasutusel olema ühistranspordi teenuse osutamise ajal. Ühissõidukite hooldus, remont ning garaažis hoidmine toimub ikkagi busside depoodes ning seda seisuplatsile ei kavandata.

Teelise tänava busside seisuplatsi projekteerides on arvestatud kohalike elanike väljakujunenud liikumissuundadega, kavandatud on kõnniteed ja ülekäigurajad. Projektlahenduse koostamisel on arvestatud Nõmme linnaosa üldplaneeringuga kavandatava jalgrattatee perspektiivse lahendusega.

Projektiga saab tutvuda veebilehel tallinn.ee/teelise. Tagasisidet saab anda kuni 29. märtsini samal kodulehel oleva vormi kaudu.

Teatele lisatud eskiislahenduse 3D visualiseering.