Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linlastelt oodatakse arvamusi Lembitu pargi ja Ukraina vabadust tähistava väliala kujundamiseks

Linlastelt oodatakse arvamusi Lembitu pargi ja Ukraina vabadust tähistava väliala kujundamiseks

Linn rajab Lembitu parki Ukraina vabadusele pühendatud väliala ning selle parim linnaruumiline terviklahendus leitakse maastikuarhitektuurivõistlusega. Ent veel enne selle lähteülesande koostamist korraldab linn arvamuskorje, et saada linlastelt ja Ukraina kogukonnalt ettepanekuid kogu pargiala kasutuse kohta.

Arvamuskorjega soovib linn kaardistada pargi väärtused ja kasutusvõimalused ning selle, kuidas pargiruum võiks toetada selle suuremat kasutust ja kanda ühiskondlikku sõnumit Ukraina toetuseks.

Abilinnapea Madle Lippus märkis, et linn on jõudnud Lembitu pargis Ukraina väliala rajamise ettevalmistusega faasi, kus oodatakse tagasisidet ja ettepanekuid kõigilt linlastelt ja siinselt Ukraina kogukonnalt. „Kogutud arvamused ja ettepanekud annavad linnale olulist sisendit edasiseks maastikuarhitektuurivõistluse lähteülesande koostamiseks, mis hõlmaks kogu Lembitu pargi uuendamist ja selle elurikkuse suurendamist,“ selgitas Lippus. „Seetõttu soovime, et Lembitu pargi uuendamine ja Ukraina vabaduse tähistamine oleks koosloomeline protsess. Just nii saame tagada, et rajatav linnaruumiline lahendus on ka Ukraina kogukondadele tähenduslik ja et uuenev Lembitu park saab juurde kasutusvõimalusi, mis on selle kasutajatele olulised.“

Arvamuskorjele saab ettepanekuid esitada kuni 28.07.2024 SIIN

Arvamuskorjet viib läbi Tallinna Linnaplaneerimise Ameti ruumiloome osakond.