Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn avab suveks kõigile kasutamiseks 38 koolistaadionit

Linn avab suveks kõigile kasutamiseks 38 koolistaadionit

Tallinn avab alates 13. juunist kuni 30. augustini linnaelanikele tasuta sportimiseks 38 munitsipaalkoolide staadionit. Sportlik suvi avatakse 13. juuni südapäeval Kristiine Spordimaja väliväljakul ning õhtul antakse sellele hoogu kontserdiga Pelgulinna Kooli staadionil, kus astuvad üles Clicherik & Mäx ning OLLIE.

„Juba homme algab lastel ja noortel kauaoodatud suvevaheaeg ja soovime, et neil oleks võimalus veeta oma vaba aega aktiivselt ja tervislikult. Ja miks mitte teha seda koos pere ja sõpradega! Selleks avame Tallinna koolide spordiväljakud kogu suveks,“ märkis linnapea Jevgeni Ossinovski. „Staadionite avamine võimaldab lastel ja noortel tegeleda spordiga ka väljaspool kooliaega ja on heaks alternatiiviks nutiseadmetele. Samuti liidab see kogukondi, pakkudes võimalust teha midagi koos.“

Tallinna koolistaadionid avatakse neljandat suve järjest. Igal aastal on võõrustavate staadionite hulk kasvanud ning osapoolte kogemus on olnud igati positiivne. Sellel suvel avatakse juba 38 koolistaadionit ja nimekiri võib veelgi pikeneda.

Staadionid on tasuta kasutamiseks avatud alates 13. juunist kuni 30. augustini iga päev kell 10.00–21.00. Renoveerimisel olevaid staadioneid suveks ei avata.

Sportlikule suvele antakse avalöök 13. juunil kontserdiga Pelgulinna kooli (Mulla 7) staadionil. Kell 19 astub seal lavale Clicherik & Mäx ning kell 20 OLLIE. Üritus on tasuta.

Esimest korda paigaldatakse spordiväljakutele ka sporditarvikute kastid, kust saab kohapeal kasutamiseks võtta palle ja muid vahendeid. Esimesed spordiinventari kastid antakse koolidele üle Kristiine Spordimaja väliväljakul 13. juunil kell 12.00. Kõik kastid jõuavad koolistaadionitele hiljemalt jaanipäevaks. Lisaks viiakse kastid ka kultuuri- ja spordiameti hallatavatele väliväljakutele Kristiine Spordimajas, Pirita Spordikeskuses, Nõmme Spordikeskuses ja Tondiraba pargis. Tarvikukastid valmisid Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti ning SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskuse koostöös.

Kui linnarahvale on staadionid avatud tasuta, siis regulaarsete treeningute ja liigamängude korraldamise eest võivad koolid küsida renditasu. Broneeritud aegade info leiab Tallinna Haridusameti kodulehelt.

Staadionite avalikku kasutamist korraldab Tallinna Haridusamet. Staadionite igapäevase avamise ja sulgemise ning heakorra küsimustega tegelevad linnaosavalitsused. Kui staadionitel peaks olema probleeme heakorra või varustusega, saab sellest teada anda linna abitelefonile 14410. 

Info avatud koolistaadionite kohta: https://www.tallinn.ee/et/koolistaadionid