Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Linn eraldab tuleval aastal spordivaldkonnale ligi 32 miljonit eurot

Järgmise aasta Tallinna linnaeelarve eelnõu kohaselt keskendutakse spordivaldkonnas liikumis- ja sportimisvõimaluste loomisele linnaruumis ning toetatakse erinevaid spordiprojekte ja rahvusvahelisi võistlusi.


Valdkonna tegevuskuludeks on kavandatud 20,3 miljonit eurot, investeeringuteks plaanitakse 11,4 miljonit eurot. Seda on kokku kolm miljonit enam kui tänavu.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Tallinnas vaieldamatult riigi spordielu keskpunkt ning kuna 2025. aastal kannab Tallinn Euroopa spordipealinna tiitlit, siis panustame järjepidevalt valdkonna arengusse. „Meil toimub hulgaliselt kõrgetasemelisi võistlusi, erinevates klubides treenib tuhandeid noorsportlasi ning kümned tuhanded tegelevad tervisepordiga. Sellele vaatamata soovime luua liikumisharrastuseks rohkem võimalusi, et motiveerida inimesi veelgi enam tervislikuma eluviisi poole ja et liikumisharjumus kujuneks meie kõigi igapäeva osaks. Ehkki juba praegu liigub regulaarselt keskmiselt pisut üle poole linlastest, siis on pikem eesmärk 2035. aastaks see arv tõsta 65 protsendini,“ selgitas Belobrovtsev.

Seatud eesmärkide saavutamiseks arendatakse ja toetatakse koostöös riiklike ja kohalike spordiorganisatsioonidega organiseeritud sporditegevust nii liikumisharrastuse kui saavutusspordi valdkonnas. Nii toetatakse erinevaid spordiprojekte ja -ühendusi, eraspordibaase ning spordikalendris kindla koha leidnud rahvusvahelisi spordivõistlusi, mis tutvustavad ja rikastavad Tallinna spordielu. Ühtlasi pööratakse tähelepanu terviseliikumisele, jätkatakse laste ja noorte harrastus- ja saavutusspordi toetamist ning erinevate noori kaasavate teadlikkust tõstvate sündmuste ja kampaaniate korraldamist.

„Suurimaks investeeringuks spordivaldkonnas on järgmisel aastal Tallinna spordihalli tervikrenoveerimine, millega alustati tänavu. Hall peaks valmima 2023. aasta sügishooajaks ning selleks on kavandatud ligi 7,5 miljonit eurot. Samuti jätkame etapiti mõne aasta pärast sajandat sünnipäeva tähistava Kadrioru staadioni korrastamisega. Järgmiseks aastaks oleme nii projekteerimiseks kui valgustuse paigaldamiseks planeerinud miljon eurot,“ täpsustas  abilinnapea.

Lisaks rajatakse järgmisel aastal Punasele tänavale jalgpallihall, milleks on planeeritud on 1,1 miljonit eurot. Kristiine spordimajas tehakse soojustus- ja fassaaditöid, selleks on ette nähtud pool miljonit eurot. Samuti alustatakse Sõle spordikeskuse juurdeehituse projekteerimisega, mille tulemusena paraneb tulevikus majasisene liikumisloogika, laiendatakse fuajeed ja kavandatakse hädavajalikud täiendavad sanitaarruumid. Projekteerimistöödeks on ette nähtud 170 000 eurot. Nõmmel alustatakse amortiseerunud Ilmarise ekstreemspordiväljaku asemele uue rajamisega, nii projekteerimiseks kui esimese etapi töödeks on järgmisel aastal kavandatud 200 000 eurot.

Linna spordiradade hooldamiseks ja laiendamiseks on 2023. aastal ette nähtud 550 000 eurot. Spordivaldkonna asutuste remonttööde reserviks on kavandatud 390 000 eurot, mille arvelt on võimalik katta väiksemamahulisi töid mitmetes spordiasutustes.

Tallinna 2023. aasta linnaeelarve peab heaks kiitma linnavolikogu. Volikogule esitatud linnaeelarve eelnõu on kogumahuga 1,14 miljardit eurot, mis on 66,5 miljonit eurot ehk 6,2 protsenti enam kui 2022. aasta täpsustatud eelarves.