Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Linn eraldas kevadisest taotlusvoorust kultuuriprojektidele ligi 155 000 eurot

Aasta esimesest kultuurivaldkonna mittetulundustegevuse toetuste voorust eraldab Tallinna linn kokku 32 kultuurisündmusele 153 846 eurot.

“Selle aasta esimesse kultuurisündmuste toetusvooru laekus rekordarv taotlusi, kokku 72. Neist 32 ettevõtmist otsustas ekspertkomisjon ka toetada. Konkurents heade projektide vahel on suur ning Tallinna kultuurikalender püsib põnevalt mitmekesisena. Seejuures on rõõmustavalt palju näha kultuurisündmusi, mis ühendavad erinevaid kunstivaldkondi ja otsivad samal ajal aktiivselt kokkupuutepunkte meid ümbritsevaga,“ ütles Tallinna abilinnapea Kaarel Oja.

Toetusmeede on suunatud Tallinnas toimuvate ning avalikkusele avatud kultuurisündmuste (v.a muusikavaldkonna sündmused) toetamiseks, mis rikastavad Tallinna kultuurikalendrit. Linn toetab nii uusi kui traditsioonilisi kultuurisündmusi, mis on sisuliselt kõrgel tasemel, professionaalselt läbi viidud ning mitmekesistavad pealinna kultuurielu.

Teiste hulgas said toetust järgmised kultuuriprojektid:

Tallinna kirjandusfestival HeadRead toob kokku autoreid nii Eestist kui mujalt maailmast põhimõttel "igaühele midagi". Festivali raames toimuvad luulelugemised, kirjanduslikud ekskursioonid, luulekontserdid ning arutelud erinevatel kirjanduslikel teemadel.

MTÜ Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum pöörab sel hooajal näo Ukraina rahva, kultuuri ja kogukonna poole, tõstes kahe näituse ning väliprojektiga esile Euroopa muutunud poliitilist olukorda pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse ning rõhutades solidaarsust Eestisse põgenenud ukrainlastega ja režiimide poolt represseeritud kunstnikega.

COLLECTIVE ACTIONS MTÜ rahvusvaheline kaasaegse kunsti näitus "Kahe maailma vahel" Tallinna Linnahallis annab võimaluse külastajatele avastada Linnahalli erinevaid ajaloolisi, sotsiaalseid ja poeetilisi kihistusi, pakkudes ühe funktsiooni asemel erinevaid võimalusi erinevate vajadustega ruumikasutajatele.

MTÜ Ajumängud korraldab vaimse tervise sarja "Teaduse ja kunsti mängud, mis avab vaimse tervise teemasid läbi osalusteatrietenduste, loengute ja kontsert-mõtterännakute. Sari on muuhulgas suunatud Tallinna kooliõpilastele ja loengutest valmivad taskuhäälingu osad.

MTÜ Juhan Kuusi Fond projekt "Väljavaade - 100 aastat Eesti tänavafotograafiat" vabaõhunäituse korraldamine erinevates Tallinna linnaosades. Projekti eesmärk on eksponeerida Eesti tänavafotograafia ülevaatenäitust linnaruumis.

MTÜ Teine Tants „XX rahvusvaheline etenduskunstide juubelfestivali SAAL Biennaal“ suunab tähelepanu kunstile, mis puudutab sotsiaalset, füüsilist ja mõttelist isolatsiooni.

Järgmine kultuurivaldkonna projektitoetuse taotluse esitamise tähtaeg on 10. august 2023. Kõigi toetatud kultuuriprojektidega saab tutvuda Tallinna projekti- ja tegevustoetuste infosüsteemis.

Mittetulundustegevuse toetuse andmise korra ja toetuse määramise lisatingimustega saab tutvuda Tallinna kodulehel.