Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn jagab lasteaedadele ligi 200 jäätmete liigiti kogumise kasti

Linn jagab lasteaedadele ligi 200 jäätmete liigiti kogumise kasti

Septembris jagab Tallinn 29 lasteaiale 198 jäätmete liigiti kogumise kastide komplekti, mille eesmärk on tõsta laste keskkonnateadlikkust õpetades jäätmete liigiti kogumisest.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma hinnangul on haridusasutused hea koht jäätmete liigiti kogumise harjumuse tekitamiseks ja kinnistamiseks. “Tallinn on viimase paari aastaga andnud koolidele ja lasteaedadele üle 300 liigiti kogumise kasti. On oluline, et seeläbi tekitame õigesti sorteerimise harjumused lastele juba noorest peale. Parim viis keskkonda hoida on muidugi võimalikult vähe prügi tekitada. See prügi, mida vältida ei saa, tuleb aga õigesti sorteerida. Selleks pakubki Tallinn lastele läbi erinevate projektide nii koolitust kui ka parandab võimalusi igapäevaselt neid keskkonnale paremaid valikuid teha,” rääkis Vimm.

Jäätmete liigiti kogumise kastide komplekt on 4-sektsiooniline erinevate jäätmete - pakendid, vanapaber ja kartong, biojäätmed ja segaolmejäätmed - liigiti kogumiseks lasteaia rühmaruumides. Jäätmete liigiti kogumise kastide komplektid on valmistatud vastupidavast materjalist (veekindlast vineerist), mis on lihtsasti puhastatav ning hooldatav. Kogumiskast on kompaktne, lasteaialapsele sobivas mõõdus ning kogumiskastide kujundus (jäätmeliikide värv ja piktogrammid) toetab jäätmete liigiti kogumise harjumuste teket.

Jäätmete liigiti kogumise kastide komplektide hange viidi läbi keskkonnahoidliku riigihankena. Kogumiskastidele kehtib kaheaastane garantii, mis hõlmab vajadusel toodete remonti ja asendustoote andmist garantiiremondi ajaks. Lisaks on kogumiskastid toodetud ringmajanduslikest põhimõtetest lähtudes ehk toodet saab käsitööriistade abil lahti võtta ja selle osasid välja vahetada, toodet kahjustamata.

Jäätmete liigiti kogumise tõhustamist ja keskkonnateadlikkuse tõstmist näeb ette Tallinna Jäätmekava 2022-2026, mille kohaselt keskkonnaalase teadlikkuse suurendamiseks, keskkonnasäästlike hoiakute kujundamiseks ja säästva käitumismaneeri kinnistamiseks on järjepidev teavituskampaania äärmiselt vajalik.

Kogumiskastid on kavandatud ja valmistatud Eestis tegutseva ettevõtte Sortaider OÜ poolt.