Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn kaalub kuni kolme uue trammiliini loomist

Linn kaalub kuni kolme uue trammiliini loomist

Tallinna transpordi eest vastutav abilinnapea Tanel Kiik tutvustas täna Tallinna Linnavolikogu korraldatud seminaril Järve, Pelguranna ja Liivalaia trammitee väljaehitamise võimalusi ning peamisi kaalutlusi alternatiivide valikul.

„Uute trammiliinide kavandamisel lähtume eeskätt potentsiaalsete reisijate arvust, keskkonnamõjust, majanduslikest argumentidest ning teede- ja ühistranspordivõrgu terviklikust planeerimisest. Transpordivaldkonna arvutustest ja linnaruumilistest kaalutlustest tulenevalt arutab linnavalitsus praegu põhjalikumalt Järve, Pelguranna ja Liivalaia trammitee väljaehitamise võimalust. Iga projekti puhul tuleb teha muudatusi ka bussiliikluses ja ühistranspordi korralduses laiemalt, et suurendada trammisõitjate arvu,“ tõi Kiik välja.

Tallinna linn on tellinud trammiteede tänavaruumi uuringu viie võimaliku trassi kohta (Pelguranna, Narva mnt, Järve, Liivalaia ja Kalaranna), mis esitatakse tellijale oktoobrikuu lõpuks. Tallinna Transpordiamet koostab potentsiaalsete trammiliinide tasuvuse analüüsi ja hindab nende mõju liiklusele. 

„Lisaks trammitee ehituse ja ümbritseva linnaruumi uuendamise kuludele tuleb arvestada ka uute trammide soetamise vajaduse ning võimaliku täiendava depoo ehitamisega. Sõltuvalt uute trammiliinide arvust võib investeeringute koguvajadus järgmise kümne aasta jooksul ulatuda mitmesaja miljoni euroni. Linnavalitsuse edasiste otsuste aluseks on lähiajal valmivad trammiteede tänavaruumi uuring ning mõju- ja tasuvusanalüüs,“ selgitas abilinnapea Tanel Kiik. 

Tallinna Linnavolikogu korraldas Euroopa liikuvusnädala puhul seminari “Me peame rääkima trammidest”, mille fookuses on Tallinna trammiteede arendamine.