Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn korrigeerib uuest aastast munitsipaal- ja sotsiaalkorterite üürihindu

Linn korrigeerib uuest aastast munitsipaal- ja sotsiaalkorterite üürihindu

Tallinna Linnavaraamet kehtestas alates 1. jaanuarist 2024 munitsipaal- ja sotsiaalmajades asuvate eluruumide üürimiseks uue hinnakirja. Tulevast aastast on munitsipaal- ja sotsiaalmajades üürihindade vahemikuks valdavalt 0,73–3,60 eurot ruutmeetri kohta. 

„Viimastel aastatel on hüppeliselt kasvanud kõik majade haldamise ja majandamisega seotud kulud, sh nii materjalide hinnad kui ka haldus-, hooldus ja remondikulud. Ka keskmine töötasu ja töötasu alammäär on kümne aastaga tõusnud enam kui kaks korda,“ rääkis abilinnapea Tiit Terik.

Tallinna 2024. aasta eelarvesse on eluruumide kättesaadavuse tagamiseks kavandatud linna vahendeid ligikaudu 5,4 miljonit eurot ja üüritulu ligikaudu 1,9 miljonit eurot. Linna pakutavate eluruumide üür sotsiaalselt kõige haavatavamatele sihtrühmadele on keskmiselt kolm korda madalam kui turuhinnad. „Linn annab üürile remonditud korteri ning kui võrrelda erasektoriga, kus hind algab 10 eurost ruutmeetrilt, pakume abivajajatele jätkuvalt oluliselt soodsama hinnaga elamispinda,“ ütles Terik.

Lähtuvalt asjaoludest pidas Tallinna linn vajalikuks tõsta linna omandis ja kasutuses olevate eluruumide üüri alates 1. jaanuarist 2024. Kui praegu jäävad üürihinnad enamjaolt vahemikku 0,61–3,00 eurot, siis uuel aastal on hinnavahemikuks 0,73–3,60 eurot ruutmeetri kohta. Hinnatõus jääb valdavalt 0,12–0,6 euro piiresse ühe ruutmeetri kohta. Ühes majas tõuseb üür 1,04 euro võrra ehk 5,21 eurolt 6,25 eurole ruutmeetri kohta. Enam kui pooltes majades – 35 majas 58st – jääb hinnatase jätkuvalt alla kahe euro.

Tallinna munitsipaal- ja sotsiaalelamutes saavad soodsat elamispinda üürida eelkõige toimetulekuraskustes inimesed. Tallinnas on 24 munitsipaalmaja ja üksikkorterid igas linnaosas, kokku on linnal 1833 munitsipaalkorterit. Sotsiaalmaju on linnal 17. Sotsiaalkorteri puhul on tegemist ajutise elamispinnaga, kus elavat inimest või peret toetatakse ka sotsiaalteenuste ja/või -toetustega.

Eluruumi munitsipaal- või sotsiaalmajas saab inimene taotleda sellelt linnaosalt, kuhu ta on rahvastikuregistri järgi sisse kirjutatud. Esmalt tuleb end eluruumi taotlejana arvele võtta ning seejärel saab hakata vaba eluruumi taotlema. Vajaliku info seoses taotlemisega leiab veebilehelt tallinn.ee/eluruumid-linnalt.  

Munitsipaal- ja sotsiaalmajade üürnikke on hindade korrigeerimisest teavitatud. Viimati tõsteti munitsipaal- ja sotsiaalmajade eluruumide üüri 2010. aastal.