Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn parandab Laagna tee sildade ligipääsetavust

Linn parandab Laagna tee sildade ligipääsetavust

Tallinna linn plaanib lähiaastatel rajada juurdepääsud Laagna tee sildadele, et parandada inimeste liikumisvõimalusi ning võimaldades ka ratastoolis või lapsevankriga liikujatele mugavat ühendust. Praegu oodatakse eskiisprojektidele tagasisidet.

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et uued lahendused rajatakse Laagna teed ületava nelja silla juurde – täiendusi saavad Lindakivi, Saarepiiga, Pae ja Pallasti sillad. „Soovime tõsta sildade ligipääsetavust, et inimestel oleks võimalik mugavalt liikuda Laagna teel asuvate ühistranspordipeatuste juurde. Arusaadavalt ei saa me korraga kõiki sildade ümberehitust ette võtta, seega alustame Pallasti ja Lindakivi sildadest ja seejärel luuakse uued juurdepääsud Pae ja Saarepiiga sildadele,“ täpsustas Svet.

Igale sillale projekteeritakse erilahendus sõltuvalt selle asukohast ja ümbritsevate ehitiste eripäradest. Rajatavad pandused saavad olema maksimaalselt 5% kallakuga, kuid alguses ja lõpus on kallak madalam. Panduste pikkused jäävad 90 ja 170 meetri vahele. Pikematel pandustel kurvidesse paigaldatakse ka istumispingid. 

Soovi korral saavad inimesed jätkuvalt kasutada ühistranspordipeatuste juurdeviivaid treppe. Vanad trepid on plaanis alles jätta ning mitme panduse juurde rajatakse ka uued väiksemad trepid. Panduste ja uute treppide rajamisega nihkub paarikümne meetri võrra ka osade ühistranspordipeatuste asukoht.

Laagna tee sildade juurdepääsude eskiisprojektidega saab lähemalt tutvuda https://www.tallinn.ee/et/laagnasillad, linlaste ettepanekuid ja tagasisidet oodatakse kuni 3. aprillini.