Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn soovib tänavad puhastada kasutuks muutunud suunaviitadest

Linn soovib tänavad puhastada kasutuks muutunud suunaviitadest

Tallinnal on plaanis järk-järgult vähendada tänavaruumi risustavaid, liiklejate tähelepanu koormavaid ning digiajastul kasutuks muutunud suunaviitasid. Edaspidi jäävad tänavapostidel alles vaid mõne olulise avaliku asutuse või sihtkoha viidad, kuid ettevõtete asukohti markeerivad tähised kaovad.

Tallinna transpordiameti juhataja Indrek Gailan selgitas, et suunaviitade vähendamise eesmärk on korrastada linnakeskkonda. „Vajalik on süsteemne lähenemine, sest linnas on kohti, kus erinevaid viitasid on väga palju kobaras koos, mis rikuvad tänavate visuaalset ilmet,“ ütles ta.

„Lisaks toetab korrastamise mõtet see, et traditsiooniline viis, kuidas suunaviitasid on varasemalt tänavapostidel kasutatud sihtkohtade leidmisel, on muutunud digitaalsete navigeerimisvahendite tõttu üha vähem vajalikuks. Kõik olulised sihtkohad on juba leitavad populaarsete rakenduste nagu Waze, Google Maps või kodulehtede abil aadressi järgi. Seetõttu ei näe me suunaviitade täiendava lisamise vajadust ning alustame nende järk-järgulist vähendamist," lisas Gailan.

Uusi suunaviitasid ega teeninduskohamärke ei paigaldata ja vanade likvideerimine toimub esialgu tänavate kaupa, näiteks rekonstrueerimise käigus. Praeguseks on ettevõtete asukohti tähistavad suunaviitu juba eemaldatud näiteks Kadaka teel.