Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn toetab jõulukuul üksi elavaid eakaid abipakiga

Linn toetab jõulukuul üksi elavaid eakaid abipakiga

Jõulukuul toetab Tallinn üksi elavaid ja vähese sissetulekuga eakaid traditsioonilise abipakiga. Pakid jõuavad linnaosavalitsustesse alates 27. novembrist ja neid jagatakse kuni aasta lõpuni.

Abipakki on võimalik taotleda linnaosa valitsustest, kui eaka rahvastikuregistrijärgne elukoht on Tallinn ning ta elab oma kodus üksi ja sinna ei ole kedagi teist ka registreeritud; ta saab vanaduspensioni ja tema igakuine sissetulek on väiksem kui 725 eurot kuus.

„Eesti on vanemaealiste vaesuse poolest Euroopa esirinnas. Väikese sissetulekuga inimestele on viimaste aastate hinnatõus eriti valus ja igapäevaselt vajalikud asjad on suureks abiks,“ rääkis abilinnapea Betina Beškina. „Sellel aastal saab linnalt abipaki pea 13 000 eakat. Pakkide sisu koostamisel on arvesse võetud eelmistel aastatel laekunud soove ehk seda, mida eakad kõige enam vajavad.“

Ligikaudu viiekilogrammine pakk antakse saajale üle riidekotis, mis omakorda sobib kasutamiseks ka edaspidi. Kotis on üks pakk küpsiseid, makarone, tatart ja teed, tahvel šokolaadi, pudel rapsiõli, purk värskekapsaborši, neli konservi (sprotid ja veiseliha) ning tükk seepi. Pakid komplekteerib Sanitex OÜ, kes tegi parima pakkumuse vastaval riigihankel.

Täpsemat infot paki saamiseks registreerimise ja kättesaamise kohta saab elukohajärgsest linnaosavalitsustest.

Abipaki sisu (foto: Lasnamäe linnaosa valitsus):

Tallinna abipakk eakatele_detsembris 2023_foto Lasnamäe linnaosavalitsus.jpg