Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn toetab kultuuriprojekte pea 80 000 euroga

Linn toetab kultuuriprojekte pea 80 000 euroga

Aasta teisest kultuurivaldkonna mittetulundustegevuse toetuste voorust eraldab Tallinna linn 22 ettevõtmisele kokku 77 900 eurot. 

Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhi Hillar Seina sõnul on linna eesmärgiks toetada mitmekesiseid ja kvaliteetseid kultuuriprojekte, mis rikastavad meie linnaruumi ja kultuurielu. „Meie eesmärk on toetada kultuuriprojekte, mis aitavad kaasa Tallinna kultuurilise mitmekesisuse ja kogukonna sidususe edendamisele,“ ütles Sein. „On rõõm näha, et nii paljud väärt projektid saavad toetust ja rikastavad meie linna kultuurielu.“

Komisjon otsustas toetada 22 projekti, kokku laekus taotlusvooru 52 taotlust. Teiste hulgas said toetust järgmised kultuuriprojektid:

  • Mittetulundusühingu Fenno-Ugria Asutus projekt „Fenno-Ugria hõimupäevad 2024“ – hõimupäevad on soome-ugri rahvaid, keeli ja kultuuri tutvustav avalikkusele suunatud üritustesari, mida on Eestis korraldatud alates 1928. aastast ja mille eestvedaja on Fenno-Ugria Asutus. Hõimupäevade tähistamisel osaleb soome-ugri rahvaste kultuuritegelasi, poliitikuid, teadlasi ja muusikuid Eestist, Norrast, Ungarist ja Soomest.
  • Mittetulundusühingu Teine Tants projekt „Sveta Grigorjeva uuslavastuse loomine ja esitamine“ – oktoobris esietendub Kanuti Gildi SAALis Sveta Grigorjeva uuslavastus, mis kannab pealkirja Radical Cheerleader ehk Radikaalne Ergutaja. Grigorjeva toob kokku Eesti praegused tugevamad etenduskunstnikud, et koos nendega tuua lavale energeetiline ühiskondlikke valupunkte välja hääldav, peamiselt teksti ja tantsukunsti kasutav lavastus.
  • Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu projekt „Mardilaat Unibet Arenal“ – Mardilaat on Eesti käsitöö suurpidu ja traditsiooniline eestimaise käsitöö väljapanek Tallinnas. Selle eesmärgiks on väärtustada ja hoida paikkondlikku käsitööd, arvestades rahvuslikke käsitöötraditsioone kui kultuurinähtust ja elatusallikat.
  • Sihtasutuse Eesti Kunstimuuseum projekt „Kumu Dokumentaali 2024 sügisprogramm“ – Kumu Dokumentaal on iganädalane kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari, mis koosneb kõrge kunstilise väärtusega tõsielufilmidest. Filmisari aitab kaasa kultuurilisele mitmekesisusele, tõstab kultuuri-, filmi- ja kunstihuviliste teadlikkust ning tutvustab kultuuri ja ühiskonna erinevaid tahke.
  • MTÜ Ajumängud projekt „Lavastus, kooliarutelud ja podcast Tallinna elanikega“ – projekt räägib vaimse tervise probleemidest läbi huumori. Lavastus põhineb kirjanduse ja lastekirjanduse tegelaste päevikutel, tuues lavale Hamleti, Vargamäe Andrese, Muhvi, Sammalhabeme, Puhhi ning Romeo ja Julia. See rakurss on hariv ja võimaldab õpilastel näha kirjanduskujusid uue, neile lähedasema nurga alt.

Mittetulundustegevuse toetuse andmise korra ja toetuse määramise lisatingimustega saab tutvuda Tallinna kodulehel. Järgmine kultuurivaldkonna taotlusvooru tähtaeg on 19. augustil muusikaprojektide toetuseks.