Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Linn toetab sügistalviseid kultuuriprojekte ligi 70 000 euroga

Aasta viimasest kultuurivaldkonna mittetulundustegevuse toetuste voorust eraldab Tallinna linn kokku 14 ettevõtmisele 68 480  eurot.

ardokaljuvee1_2015.jpg
Toetusvoorus osalesid projektitaotlused, mille eesmärk on linna kultuurielu rikastamine, loometegevuse toetamine, rahvakultuuri tutvustamine ja kogukondlike tegevuste elavdamine. Projekte hindas vastav komisjon, kes analüüsis projektide laiemat mõju Tallinna kultuurielus ning kättesaadavust Tallinna elanikele. Hindamise aluseks on Tallinna linna mittetulundustegevuse toetuse andmise kord ning Tallinn 2035 strateegia.
 
Komisjoni juhi, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti kultuuriosakonna juhataja Marje Tõemäe sõnul oli projektide valik väga mitmekesine ning esindatud olid enamus kultuurivaldkondi. “On näha, et projektide elluviijad otsivad võimalusi, kuidas suhestuda ühiskonnas toimuvaga ning kuidas jõuda auditooriumini,” kommenteeris Tõemäe.
Komisjon otsustas toetada 14 taotlust, kokku laekus taotlusvooru raames 19 taotlust.
Teiste hulgas said toetust järgmised kultuuriprojektid:
 
XVII Tallinna Disainifestival DISAINIÖÖ - Eesti suurim disainiüritus Tallinna Disainifestival DISAINIÖÖ toimub seitsmeteistkümnendat korda 19.-25. septembril 2022. Peateema on ringdisain/rohe-olemine. Algselt eesmärgiks seatud siht: disainiteadlikkuse tõstmine ja Eesti disaini tutvustamine on vilja kandnud. Paaripäevasest festivalist on välja kasvanud nädalane üritus, millel külastajaid üle 12 000. Programm on koostatud nii, et huvipakkuvaid sündmusi, kus ka ise saab kaasa lüüa, on igale sihtgrupile, alates lastega peredest kuni professionaalideni.
 
MTÜ Eesti Rahvatantsuansamblite Liidu korraldatav Ullo Toomi 120. sünniaastapäevale pühendatud kontsert - Tantsutaadi Ullo Toomi 120. sünniaastapäeva väärikaks tähistamiseks korraldab Eesti Rahvatantsuansamblite Liit, kuhu kuulub 12 rahvatantsurühma üle Eesti, koostöös Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestriga Ullo Toomile pühendatud kontserdi, mis toimub 12. novembril 2022 Alexela kontserdisaalis. Kontsert on üks mitmest sündmusest Toomi-aasta suurejooneliseks tähistamiseks.
 
MTÜ Must Käsi projekt „David Lynchi retrospektiiv ja Püha Sõprus kinos Sõprus“ - Püha Sõprus toob alates septembrist detsembri lõpuni pea iga nädal kinoekraanile mõne kuldstaatuses linateose, suurendades seeläbi oluliselt kinoklassika kättesaadavust traditsioonilises keskkonnas, täites vajalikku filmihariduslikku rolli eriti noorema kinopubliku seas ning meelitades kinno tagasi külalised, kes pandeemia tõttu meist veidi kaugeks on jäänud. Valikud on mitmekülgsed ja laia ampluaaga, pakkudes nii kostüümidraamasid, õudusfilme kui ka suurejoonelisi muusikale.
 
MTÜ Eesti Kaasaegse Kunsti muuseumi projekt „Arvutimängude võlud ja valud: digitaalmängude mõju vahendamine muuseumipublikule“ - Marco Laimre näitus tõukub kaasajal populaarsete digitaalsete mängude ja liitreaalse ühiskonna probleemidest. Viis kunstnikku avavad muuseumi kontekstis mängimise kogemust ning võimalikke düstoopilisi stsenaariume. Perioodil 28.10-18.12.2022 toimub neli avalikku temaatilist vestlus- ja aruteluõhtut (igal 4 esinejat + moderaator), haridusprogrammid kooliõpilastele (põhikool ja gümnaasium), eriekskursioonid koos aktiivse tegevusega täiskasvanutele. Ekskursioonid ja haridusprogrammid toimuvad eesti, vene ja inglise, vajadusel ka ukraina keeles.
 
Tallinna mittetulundustegevuse toetust saab taotleda neljal korral aastas. Projektitoetuse taotluse esitamise järgmised tähtajad avalikustatakse vähemalt 28 kalendripäeva enne taotluse esitamise lõpptähtaega. Mittetulundustegevuse toetuse andmise korra ja toetuse määramise lisatingimustega saab tutvuda Tallinna kodulehel.
 
Taotlus ning hilisem tegevus- ja kuluaruanne esitatakse iseteeninduskeskkonna kaudu.

Kultuuritoetuste taotlemise lisainfo:
Marina Fanfora
Tel. 645 7323
Marina.Fanfora@tallinnlv.ee