Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linn valmistab ette noorte sporditegevuse toetuse laiendamist ja eraldas esimesed 6,8 miljonit eurot   

Linn valmistab ette noorte sporditegevuse toetuse laiendamist ja eraldas esimesed 6,8 miljonit eurot   

Tallinn toetab tänavu laste ja noorte sporditegevust enam kui 8,5 miljoni euroga. Esimesena määrati aastane baasrahastus enam kui 22 700 lapse eest 179 spordiorganisatsioonile ja kogusummas ligi 6,85 miljonit eurot. Samas jätkub ettevalmistus sporditegevuse toetuse ehk pearaha süsteemi ajakohastamiseks, et see laieneks senisest enamatele lastele ning oleks toetust saavatele spordiorganisatsioonidele lihtsam ja läbipaistvam.  

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul on linna eesmärk, et rohkem lapsi jõuaks liikumisharrastuse juurde. „Soovime, et iga Tallinna laps saaks regulaarselt osaleda vähemalt ühes trennis. Juba pikemat aega on tähelepanu juhitud sellele, et linna toetus on kaldu saavutusspordi suunas ja rohkem tähelepanu vajaks noorte liikumisharrastus. Seda murekohta oleme asunud lahendama,“ selgitas Oja ning lisas, et praegune linna toetussüsteem laste ja noorte sporditegevuse jaoks pandi paika enam kui 15 aastat tagasi.   

Tallinna selle aasta eelarves on sporditegevuse toetuseks lisaks 6,85 miljonile ette nähtud veel 1,7 miljonit eurot, mis jagatakse klubide vahel uue süsteemi jõustumisel alates 1. septembrist. „See on lisaraha aasta neljaks viimaseks kuuks. Sisuliselt tähendab see, et 2026. aastal, kui uus süsteem kehtib juba terve aasta, kasvab linna pearaha toetus enam kui 5 miljonit eurot ehk kokku 12 miljonini, mis on eelmise aastaga võrreldes üle 75%,“ täpsustas Oja.  

Spordi pearaha süsteemi ajakohastamisel muutub rahastuse kasutamine edaspidi ka paindlikumaks. „Lisaks sellele, et tulevikus jõuab toetus palju enamate lasteni, suurendab linn märkimisväärselt ka toetuse mahtu ja muudab selle kasutamise paindlikumaks. Kõige olulisem on, et tulevikus saab lapsevanem muuta toetust saavat spordiklubi ka jooksva aasta sees, kui laps peaks trenni vahetama,“ sõnas Oja.  

Uue süsteemi väljatöötamisel on Tallinn viinud läbi mahuka küsitluse kõigi sporditegevuse toetust saavate spordiklubide hulgas ning konsulteerinud kavandatavate muudatuste osas Eesti Olümpia Komitee juhtkonnaga.  

  

Veel viimast aastat kehtiva korra järgi määratakse toetus üks kord aastas ajavahemikuks 1. jaanuarist kuni 31. detsembrini. Arvestuslik baassumma ühe noore kohta on tänavu 7–10-aastaste puhul 184 eurot, 11–15-aastaste puhul 230 eurot ning 16–19-aastaste puhul 299 eurot.   

Praegu kehtiv sporditegevuse toetuse mudel on mõeldud 7–19-aastaste Tallinna noorte ning puuete ja püsiva töövõimetusega inimeste sporditegevuse korraldamiseks. Toetust saavad spordiklubid, -seltsid ja -koolid mitmete erinevate kriteeriumite alusel, kus lisaks harrastajate arvule on olulised ka näiteks spordialaliidu klubide edetabel, treenerite arv ja kvalifikatsioon, harrastajate vanus, linna eelisarendatavate spordialade loetelu. 


Foto on illustratiivne (autor Aleksandr Gužov, Tallinna Strateegiakeskus)