Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnapea kohtus raekojas patriarh Bartolomeusega

Linnapea kohtus raekojas patriarh Bartolomeusega

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ja patriarh Bartolomeusi neljapäeval toimunud kohtumisel olid kõne all Tallinna head suhted Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikuga, rahu- ja keskkonnateemad kui ka linna initsiatiivid Euroopa rohelise pealinnana.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tallinnal ja Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikul traditsiooniliselt head suhted. „Patriarhi visiit on sümboolne, kuna möödub 100 aastat Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku autonoomia väljakuulutamisest ning 30 aastat selle taastamisest, milles mängis olulist rolli Tema Pühaduse toetus. Rääkisime patriarhiga sellest, mis nende aastate aja jooksul Tallinnas ja maailmas muutunud on ning millised väljakutsed ootavad meid kliimamuutuste ja Ukraina sõja kontekstis,“ ütles Kõlvart.

Kuna patriarh Bartolomeus on aktiivne keskkonnakaitse teemade eestkõneleja ning Tallinn kannab sel aastal Euroopa rohelise pealinna tiitlit, ei saanud kohtumisel mööda ka keskkonna ja kliimamuutuste teemadest. „Euroopa rohelise pealinna tiitel on tõstnud fookusse tasakaalu otsimise loodusliku ja inimtekkelise keskkonna vahel. Elurikkuse hoidmine ja suurendamine linnas on üks meie peamisi eesmärke mitte ainult sellel aastal, vaid ka tulevikus,“ märkis Kõlvart. Patriarh tunnustas Eestist alguse saanud ülemaailmse maailmakoristuspäeva olulisust jätkusuutlike eluviiside propageerimisel ning inimeste mõttemaailma muutmisel.

Kohtumise käigus tänasid nii patriarh kui metropoliit Stefanus linna toetuse eest kirikute renoveerimisel. Nimelt algatas Tallinn 2001. aastal programmi „Kirikurenessanss“, mille läbi antakse toetust muinsuskaitse all olevate kirikute restaureerimiseks ja nendes asuvate kultuuriväärtuste konserveerimiseks ning tutvustamiseks. Sellest programmist on saanud toetust näiteks ka EAÕK Püha Siimeoni kirik ning Tallinna Issanda Muutmise kirik. Samuti on Tallinna linn toetanud Eesti Kirikute Nõukogu kaudu kristlike koolide tegevust.

Neljandat korda Eestit külastava patriarhi visiit Eestisse kestab 20. septembrini.