Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnavalitsus nimetas ametisse Kesklinna, Pirita ja Põhja-Tallinna vanemad

Linnavalitsus nimetas ametisse Kesklinna, Pirita ja Põhja-Tallinna vanemad

Tallinna linnavalitsus nimetas täna toimunud erakorralisel istungil ametisse Kesklinna, Pirita ja Põhja-Tallinna vanemad. Alates tänasest, 3. maist juhib Kesklinna linnaosa Sander Andla, Pirita linnaosa Doris Raudsepp ja Põhja-Tallinna linnaosa Külli Tammur. Kõigi kandidatuurid on heakskiidu saanud ka linnaosakogudelt.

Kesklinna vanem Sander Andla töötas enne linnaosavanemaks asumist Reformierakonna kommunikatsioonijuhina. Samuti on ta töötanud Reformierakonna fraktsiooni nõunikuna riigikogus ja Tallinna linnavolikogus. 2021. aastal valiti ta Tallinna linnavolikokku, kus oli ka Reformierakonna fraktsiooni aseesimees. Alates 2023. aastast õpib ta Tallinna Ülikoolis riigiteaduste erialal.

Sander Andla märkis, et tööpõld saab olema kindlasti lai ning ettevõtmisi, mille abil Kesklinna elukvaliteeti tõsta, kahtlemata jagub. „Alates sellest, et tänavaruum oleks kaasaegne ja kvaliteetne ning arvestaks kõikide liiklejatega. Kuni selleni, et Tallinna vanalinn oleks atraktiivne ettevõtlus-, töö- ja elukeskkond,“ tõi ta mõned näited.

Pirita linnaosa vanem Doris Raudsepp on omandanud 2020. aastal Sisekaitseakadeemias sotsiaalteaduste magistrikraadi sisejulgeoleku erialal. Tema varasem tööalane tegevus on olnud eraettevõtetes, alates 2020. aasta märtsist on ta töötanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuses juhatuse assistendina.

Doris Raudsepp plaanib oma ameti keskmesse seada kogukonna kaasamise ja linnaosa jätkusuutliku arengu. „Minu prioriteedid on linnakeskkonna korrastamine ja roheluse säilitamine. Kindlasti soovin lahendada piirkonnas kerkinud ühistranspordi probleemid, sealhulgas taastada bussi nr 8 endine marsruut. Samuti on oluline käivitada Pirita ranna-ala väljaehitamine, esimese perepesa avamine linnaosas ning velodroomi arenduse projekteerimisega alustamine. Eesmärk on luua Pirital avatud ja kaasav juhtimiskultuur, tuua Piritale investeeringuid linnaruumi arendamiseks, parandada infrastruktuuri ning luua kaasaegne elukeskkond kõigile linnaosa elanikele.“

Põhja-Tallinna vanem Külli Tammur on omandanud 2005. aastal Sisekaitseakadeemias rakendusliku kõrghariduse avaliku halduse ja haldusjuhtimise erialal ja 2010. aastal Tallinna Ülikoolis magistrikraadi organisatsioonikäitumise erialal. Ta on töötanud erinevatel ametikohtadel keskkonnaministeeriumis ja keskkonnaagentuuris. Viimati töötas ta kliimaministeeriumis strateegiajuhina ja Tallinna strateegiakeskuses projektijuhina. Külli Tammur on alates 2017. aastast Lääne-Harju vallavolikogu esimees.

Külli Tammur sõnas, et tema jaoks on olulisim olla inimeste jaoks olemas, andes neile kindluse, et neid kuulatakse ning murede korral abistatakse. „Põhja-Tallinna tulevik peab tuginema linnaosa pikale plaanile, mistõttu tuleb edasi liikuda linnaosa üldplaneeringuga, millega tagatakse mõnus elukeskkond kõigile linnaosa elanikele – nii tänastele kui uutele, ning lahendatakse terviklikult liikuvusega seonduvad küsimused. Samuti pean oluliseks toetada elanikke ning korteriühistuid renoveerimislaines tagades vajaliku nõustamise, läbipaistvad ning kiired menetlused, et tarbetu bürokraatia ei saaks takistuseks korterelamute kordategemisel.“

Linnaosade vanemad nimetatakse ametisse tähtajaliselt kuni praeguse linnavalitsuse volituste lõppemiseni.