Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnavolikogu kinnitas uue linnavalitsuse koosseisu

Linnavolikogu kinnitas uue linnavalitsuse koosseisu

Tallinna linnavolikogu valis neljapäeval linnapeaks Mihhail Kõlvarti, kes on Tallinna linnapea ametis olnud alates 2019. aasta aprillist. Samuti kinnitas volikogu linnavalitsuse struktuuri ja nimetas abilinnapead.

Linnapea ettepanekul nimetas volikogu ametisse abilinnapead Betina Beškina, kes vastutab sotsiaalhoolekande ja tervishoiu eest, Andrei Novikovi, kes vastutab transpordi, ja linnavara eest, Vadim Belobrovtsevi, kes vastutab spordi, hariduse ja integratsiooni eest, Vladimir Sveti, kes vastutab kommunaal- ja keskkonnavaldkonna eest, Madle Lippuse, kes vastutab linnaplaneerimise eest, Kaarel Oja, kes vastutab kultuuri eest, ning Joosep Vimmi, kes vastutab ettevõtluse eest. 

Linnavolikogu esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on oluline, et uus linnavalitsus saab kiirelt tööd alustada, sest lähinädalatel peab volikogusse jõudma järgmise aasta Tallinna eelarve, mis on linnajuhtimise tähtsaim dokument. „Tallinnas peab olema tagatud kõigi linnaelanike toimetulek ja heaolu. Kindlasti tuleb fookus suunata koroonakriisi mõju vähendamisele ning toetada kõige enam kannatanud sektoreid, aga eelkõige inimesi. Meil on meeskond, et tõhusalt, efektiivselt ja hästi valitseda,“ lausus volikogu esimees.