Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnavolikogu tähistas esmakordselt rahvusvahelist lasteaedade päeva

Linnavolikogu tähistas esmakordselt rahvusvahelist lasteaedade päeva

Tallinna linnavolikogu esimees Maris Sild tänas lasteaednikke rahvusvahelise lasteaedade päeva puhul.

„Lasteaed ei ole pelgalt hoiukoht, kuhu lapsevanem saab tööle mineku ajaks oma silmarõõmu turvaliselt jätta, kuigi ka see on oluline. Lasteaed on hariduse esimene aste, siin luuakse vundament meie tulevikule. Parema tuleviku loojad väärivad täiesti oma pidupäeva,“ ütles Tallinna linnavolikogu esimees Maris Sild.

„Kuigi minu enda jaoks jääb lasteaed juba 30 aasta tagusesse aega, siis meenutan sooja südamega oma lasteaia õpetajaid - Eda ja Karinit. Kellel oli suur roll selle kujundamisel, milline inimene ma tänasel päeval olen. Suur aitäh teile, armsad lasteaednikud ning ma südamest loodan, et tänane päev annab ka  veidi teie hingele!“ lisas Sild.

Lasteaedade päev on 21. aprillil, mis on esimese lasteaia rajaja Friedrich Fröbeli sünniaastapäev. Saksa pedagoog Fröbel lõi 19. sajandil kaasaegse lasteaia kontseptsiooni ja võttis esimesena kasutusele sõna „lasteaed“. Tema arusaam lapse individuaalsusest ja mängu olulisusest lapse arengus on ka tänase lasteaia alus.

Tallinna linnavolikogu esimehe kutsel tähistati koos lasteaednikega rahvusvahelist lasteaedade päeva Telliskivi Loomelinnakus. Sõnavõttudega esinesid Tallinna linnavolikogu esimees Maris Sild ja haridusministeeriumi alushariduse valdkonna juht Maila Rajamets. Muusikalist elamust pakkusid Maria Rander ja Siim Hendrik Saar ning Egert Milderi Trio.