Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lõppesid Õismäe tiigiala ja purskkaevu rekonstrueerimistööd

Lõppesid Õismäe tiigiala ja purskkaevu rekonstrueerimistööd

Õismäe tiigi, purskkaevu ja selle lähiala rekonstrueerimistööd on valmis ja selle tähistamiseks toimub laupäeval, 10. septembril Õismäe tiigi kaldal tasuta sügiskontsert ja avatakse uus värviküllane purskkaev.

„Õismäe tiik koos ümbritseva pargialaga on kahtlemata Väike-Õismäe asumi keskuseks. Tegemist on omal ajal väga moodsa maastikuarhitektuurilise lahendusega ning on hea meel, et see sai uue ilme. Peab tõdema, et aastakümnete eest välja ehitatud ala on oluliselt täiendatud uute lahenduste ja haljastusega, et see oleks veelgi mõnusam koht ajaveetmiseks,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet.
 
Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et rekonstrueerimistööde käigus teostati Õismäe tiigi mudast puhastamine koos lokaalse süvendamisega, korrastati tiigi kaldakindlustus ja laiendati tiigi siseringi äärset kõnniteed. „Tiigile rajati uus programmeeritava iluvalgustuse ja veerežiimiga purskkaev, mis on üks suuremaid Eestis rajatud purskkaevulahendusi,“ ütles Siljanov. „Kõigil huvilistel on võimalus uut ja värvilist purskkaevu vaatama ning uudistama tulla juba sel laupäeval, mil see pidulikult avatakse ja esmakordselt tööle pannakse.“
 
Rekonstrueerimise käigus uuendati Õismäe tiigi ümbruse puhkepargis ka pargivalgustust ning välisringi metsaalusele jalutusrajale rajatati graniitsõelmetest teekate. Samuti vahetati pargialal välja amortiseerunud treeninguvahendeid, uuendati pinke ja prügikaste ning paigaldati tualettmoodul. Lisaks projektijärgsetele töödele uuendati tiigiäärse amfiteatri lava laudis ja rajati tiigi ning purskkaevu hooldamiseks slipp.
 
Haljastustööde käigus istutati Õismäe tiiki ümbritsevatele laugetele nõlvadele vabakujulised grupid Sahhalini kirsipuudest ning murukattega aladele rajatati harvemini niidetavad alad, mida täiendati õitsvate taimede seemneseguga. Rajatud niiduala ning istutatud puud saavutavad oma täieliku ilu aastate jooksul, kui on piisavalt kasvanud. Pargis asuvate treeninguahendite ümbrusesse istutati erineva kõrgusega põõsaste rühmi. Olemasolevatele puudele ja põõsastele tehti hoolduslõikust ning korrastati kogu pargiala puistu üldist ilmet.  Õismäe tiigi ümbrusesse istutati Sahhalini kirsipuid, halle nulgusid, harilikke toomingaid ja kukerpuid. Varasemalt tiigi ääres olnud päevaliiliate rühmad istutati ümber.
 
Õismäe tiigiala ja purskkaevu rekonstrueerimistööd algasid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel käesoleva aasta märtsis. Töid teostas OÜ RTS Infraehitus, tööde maksumus oli 1,7 miljonit eurot. Pargiala rekonstrueerimise projekti tegi K-Projekt AS.
 
Rekonstrueerimistöödele pannakse pidulik akord ülehomme, 10. septembril kell 15.00, kui Õismäe tiigi kaldal amfiteatris toimub sügiskontsert ja -laat Haabersti Sügis. Päev on täis head muusikat, lavale astuvad Haabersti Puhkpilliorkester Kutter, ansambel Vanaviisi, Sergei Maasin, Liis Lemsalu ning Koit Toome & Band. Kell 12.00 toimub Õismäe tiigi promenaadil sügislaat ja päeva lõpetab orienteeruvalt kell 21.00 uue purskkaevu avamine. Kontsert on tasuta ja kõik huvilised on oodatud.