Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lumest lumele 112 - 2022

Lumest lumele 112 - 2022

Lasteaed Pääsupesa võttis osa Häirekeskuse konkursist „Lumest lumele 112“, moodustades kelkudel istuvatest lastest õueala lumele hädaabinumbri.

„Lumest lumele 112“ on traditsiooniks saanud tore sündmus, kus osalemiseks tuleb igal lasteaial saata lõbus foto sellest, kuidas lapsed kujutavad efektselt hädaabinumbrit 112.  

Häirekeskuse mitmekesine žürii valib välja neli meeldejäävamat lasteaiarühma fotot ja ühe video, kes kõik saavad auhinnaks hariva ja põneva „Aga mina“ põrandamängu.  Kõikide teiste saadetud tööde hulgast valitakse aga kaks silmapaistvamat, keda premeeritakse kinkekaardiga.
Iga-aastane konkurss „Lumest lumele 112“ toimub rahvusvahelise 112 päeva raames, mida tähistatakse traditsiooniliselt 11. veebruaril. Päeva eesmärk on tõsta teadlikkust Euroopas ühiselt kasutatavast numbrist 112, millele helistades saab vajadusel abi nii kiirabist, päästest kui ka politseist.
Häirekeskuse kodulehel www.112.ee üleval hariv rubriik Lastenurk, kus õpetatakse lastele, millal helistada hädaabinumbrile 112 ja kuidas abi kutsuda. Materjalid on mõeldud kasutamiseks nii rühmatundides kui ka kodus iseseisvalt koos vanematega vaatamiseks.
Allikas: Lasteaed Pääsupesa