Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lumine talv kutsub lapsed õue suusatama

Lumine talv kutsub lapsed õue suusatama

Lille lasteaia 4 -7 aastastel lastel on võimalus lasteaias igapäevaselt suusatada. Õuealal ja pargis õpitakse, harjutatakse suuskadega mäest alla laskumist ja mäkke ronimise tehnikat, kukkumist, kehaasendeid ning erinevaid liikumisi suuskadega.

Lasteaia liikumisõpetaja Lembi Berkman peab oluliseks laste aktiivset liikumist õues. Üheks aktiivse liikumise võimaluseks talveperioodil nii liikumistegevustes ja õues oleku ajal on suusatamine.
Lasteaias on suusakomplektid 17 lapsele ja mõned lapsed võtavad kaasa oma suusad, sest mitmed pered on need laste soovil ostnud.  Suusatamises saab osaleda üks rühm korraga või siis päevase õues oleku ajal kõik soovijad. Suusataja soovijaid on iga päev palju, nii et juba enne õueminekut antakse soov liikumisõpetaja Lembile edasi. Rõõm on jälgida laste visadust suusatama õppimisel. Oluline on ka õpetaja toetus ja julgustamine. Mõni laps sõidab esimesel korral õpetaja käest kinni hoides, aga järgmisel korral on juba julgem ja osavam. Suusatunnid suusaõppega on kaks korda nädalas 5-7 aastastele kui ja kuni lumeolud seda lubavad. Nii mõnigi laps õpib lisaks suusatamisele ära ka paelte sidumise, sest osad suusasaapad on paeltega.

Igapäevane suusatamine on õpetanud lastele tasakaalutunnetust, libistavat sammu, eessõitja jälgimist, kukkumise ja püsti tõusmise oskust, suusavarustuse turvalist käsitsemist, mäe peale saamist ja laskumise tehnikat. Laste suusatamisoskuste kujunemist on toetanud rõõm liikumisest, eduelamused ning koostöö peredega.  Suusatajate lastel jaoks pole ükski talveilm külm, sest liikumine suuskadel  annab hästi sooja. Lasteaia 6-7 aastased suusatajad oskavad kasutada iseseisvalt suusavarustust- ise saadakse suusad jalga ja ära ning kepid on õigesti kätte võetud

Laste arvates on suusatamine üks lõbus tegevus, eriti mäest alla laskmine.

Allikas: Veronika Kübar, Tallinna Lille Lasteaed