Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Maailmakoristuspäev kutsub kalmistuid koristama

Maailmakoristuspäev kutsub kalmistuid koristama

Maailmakoristuspäev toimub laupäeval, 16. septembril ja tänavu on fookuses ka kalmistud. Tallinnas toimuvad koristustalgud Rahumäe, Liiva, Pärnamäe, Siselinna ja Mõigu kalmistutel.

„Plastküünlaid ja muid mittelagunevaid jäätmeid leidub hulganisti ka kalmistutel. Tuul lennutab pooleldi põlenud plastümbrises küünlad laiali, samuti viivad linnud küünalde ümbrised loodusesse, soovides süüa topsidesse jäänud vaha. Sestap on väga positiivne, et sel aastal jõuab maailmakoristus ka surnuaedadesse,“ ütles Kadrioru pargi direktor Ain Järve. „Usun, et ühiselt on meil võimalik kalmistud jäätmetest puhtaks saada ning panna inimesi veidi enam mõtlema koristamise ja jäätmete sorteerimise peale.“
 
Tänavu on Maailmakoristuspäeva eesmärk juhtida veelgi rohkem tähelepanu Läänemere tervislikule seisundile ning tõsta inimeste teadlikkust sellest, et tegemist on ühe saastunuma merega maailmas. Selleaastasel Maailmakoristuspäeval pööratakse koostöös kalmistuhooldusettevõttega Gratitudes Services erilist tähelepanu ka kalmistute koristusele. Lisaks toimuvad talgud ka randades, veekogudel, metsades, parkides ja linnatänavatel.
 
Täpsem info talgute kohta ja registreerimine Maailmakoristuspäeva kodulehel maailmakoristus.ee.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti hallatav asutus Kadrioru Park haldab Liiva, Pirita, Metsakalmistu, Siselinna, Hiiu-Rahu, Rahumäe ja Pärnamäe kalmistuid.