Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mais toimuvad ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisringid

Mais toimuvad ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisringid

Kahel maikuu nädalavahetusel – 11-12. mail ja 18.-19. mail – toimuvad Tallinnas kevadised ohtlike jäätmete ja kasutuskõlblike esemete kogumisringid.

Kogumisringide käigus saavad Tallinna elanikud tasuta, mugavalt ning keskkonda säästvalt üle anda kodumajapidamises tekkinud ohtlikke jäätmeid ning kasutuskõlblikke esemeid. Igas linnaosas määratud peatuspaigas ootab vastavalt graafikule kaks autot – üks ohtlike jäätmete jaoks ja teine kasutuskõlblike asjade jaoks. 11 mail toimub kogumisring Pirital ja Kristiines, 12. mail Nõmmel ja Lasnamäel, 18. mail Mustamäel ja Kesklinnas ning 19. mail Haaberstis ja Põhja-Tallinnas. Kogumisautode täpne sõidugraafik on Tallinna kodulehel.

Ohtlikest jäätmetest võetakse vastu: ohtlikke aineid sisaldavad ja nendega saastunud pakendid; akud ja patareid (sh pliiakud); vanad ravimid; värvide, lakkide liimide ja lahustite jäägid; õlid ja rasvad, mitmesugused määrdeained; absorbendid, filtermaterjalid, saastunud kaltsud ja kaitseriietus jms; õlifiltrid ja antifriisi jäägid; nakkusohtlikud teravad ja torkivad jäätmed (nt vanad süstlad jmt); aiandusmürgid ja väetiste jäägid, pestitsiidid; kemikaalijäägid (happed, leelised, fotokemikaalid ja muud olmekemikaalid); ohtlikke aineid sisaldavad pesuained; elavhõbedat sisaldavad jäätmed (nt vanad kraadiklaasid, päevavalguslambid ja säästupirnid); vanad elektri- ja elektroonikaseadmed (sh e-sigaretid).

Kasutuskõlblikest esemetest võetakse vastu terveid ja puhtaid: raamatuid; nõusid ja muid köögitarbeid; riideid ning muid kodutekstiile; mänguasju; jalanõusid; hobivahendeid ja sporditarbeid; jalgrattaid, sisustusesemeid (sisustuskaunistused, kujukesed, linikud jms); aksessuaare (ehted, kotid, vööd, prillid jms); väiksemaid töötavaid elektroonikaseadmeid (nt föön, röster, veekeedukann, mikser, mikrolaineahi jms).

Kogumisringe korraldab Tallinna Jäätmekeskus. Ohtlikud jäätmed suunatakse edasi Epler & Lorenz AS-ile taaskasutuseks ja materjalidena ringlusesse ning seeläbi ei sattu nad olmejäätmete hulka või loodusesse. Kasutuskõlblikud asjad antakse üle MTÜle Uuskasutuskeskus, kes need uuesti ringlusesse suunab.

Suuremaid kasutuskõlblikke esemeid nagu mööbel ja töökorras koduseadmed (nt külmikud, pliidid jms) kogumisringi käigus vastu ei võeta. Need on võimalik viia Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaamas asuvasse korduskasutusruumi või MTÜ Uuskasutuskeskuse poodidesse.