Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Männikäbi värviline vitamiininädal

Männikäbi värviline vitamiininädal

Märts on vitamiinikuu ja selle raames korraldasime lasteaias 21-25.03 vitamiininädala. Koostöös lapsevanemate ja lasteaia toitlustajaga sai meie nädal eriti värviline. Omalt poolt pakkus lasteaed eksootilisi kuivatatud puuvilju ja pähkleid.

Nädalapäevad olid jagatud vikerkaare värvide järgi: esmaspäev – punane, teisipäev-oranž, kolmapäev- kollane, neljapäev- roheline ja reede- sinine/lilla. Nendel päevadel lapsed mitte ainult ei söönud seda värvi vitamiine vaid olid ka vastavalt riietatud ning võtsid seda värvi mänguasju kaasa. kiisv.jpg

Hommikud olid täis põnevust, mida kodust kaasa toodi ja kui materjal oli kokku kogutud, otsustasid lapsed koos õpetajatega mida nendest teha saab, kas smuutit, mahla, salatit või süüa niisama rootsilaua stiilis. Võrreldi värsket, kuivatatud ning ka juba valmis tehtud kujul. Lasteaia kokk võttis samuti nädalat väga tõsiselt ning püüdis igati arvestada värvidega pannes moosi ja vitamiiniampsu just vastavalt päevale.  

Selgemaks sai ka see, mis kasvab kodumaal ja mis välismaal. On teada, et kevad on külviaeg ja kuna meie lasteaed on aktiivne rohenäppude aed, siis korjati ka seemneid, mis mulda pandi, et hiljem lasteaia kasvuhooned istutada. Kollasel kolmapäevaval lõigati ananassi tipust lehekodarik ja pandi juurduma plaaniga, et ka selle saab hiljem kasvuhoonesse istutada. Ühest projektist sünnib teine ja nii meie lasteaias käibki üks põnev avastamine igapäev.

Aitäh kõigile osalejatele, tänu kellele sai meie maitsev vitamiininädal teoks. Nädal oli värviliselt maitsev ja juba lapsed küsivadki, millal uuesti. 

Video saab vaadata SIIT

#teemaaasta 

rohelinevita.jpg