Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Männiku lasteaiast saab Nõmme esimene moodsa ujulaga lasteaed

Männiku lasteaiast saab Nõmme esimene moodsa ujulaga lasteaed

7. novembril asetati nurgakivi Tallinna Männiku lasteaia uuele hoonele (Kraavi tn 4), kus on kohti 224 lapsele. Männiku lasteaed saab olema esimene tänapäevastele nõuetele vastav basseiniga lasteaed Nõmme linnaosas.

Tallinna abilinnapea Tiit Teriku sõnul jätkab linn hoogsalt 2018. aastal alustatud laialdase lasteaedade renoveerimise programmiga. „Hea õpikeskkond toetab lapse igakülgset arengut ja aitab keskenduda kõige olulisemale – mängimisele ja õppimisele. Meie ülesanne on lastele sellist keskkonda võimaldada,“ ütles Terik. „Eesmärgiks on remontida kõik lasteaiad, kus see on vajalik ja kuigi teha on veel palju, liigume seatud sihile üha lähemale. Ainuüksi viimase viie aasta jooksul on renoveeritud või ehitatud 13 lasteaiahoonet ja praegugi on töös kuus maja, neist kaks Nõmmel.“  

Männiku lasteaia vana, 1963. aastal kasutusse võetud tüüphoone lammutati, kuna ajale jalgu jäänud maja ei olnud otstarbekas renoveerida. Selle asemele kerkib uus energiasäästlik hoone, mis pakub lasteaiaperele meeldivat ja tänapäevast õpikeskkonda.

Männiku lasteaia direktor Evelin Pajo usub, et põnevust ja tegutsemislusti saavad lapsed tulevikus nautida nii toas kui ka õues. „Meie uude majja tuleb kaks avarat saali, huviklassid, talveaed ja palju muud põnevat, puhkealale luuakse erinevaid tegevuspesasid. Uues majas on arvestatud ka liikumisraskustega lastega ja neile on loodud kõik vajalikud tingimused lasteaiaelus osalemiseks. Laste arengu igakülgseks toetamiseks rajatakse ruumid ka tugispetsialistidele,“ rõõmustab Pajo ja lisab: „Alushariduse 105. aastapäeval pealinna kerkiv uus Männiku lasteaed on investeering lastesse, nende õnneliku lapsepõlve ja kaasaegse õpikeskkonna tagamiseks.“

Kraavi tn 4 kinnistu asub Nõmme linnaosas miljööväärtuslikul alal, mistõttu on ka uue maja kavandamisel lähtutud olemasolevast hoonestusest. Bassein ja abiruumid on maa-alusele korrusele kavandatud nii, et hoone maapealne brutopind jääb samaks. Hoone värvilahendus on loodud piirkonda sobivates toonides – kasutatakse heledamat ja tumedamat puitu ning roostes muljega oranži. Kahele paviljonile lisaks ehitatakse veel kaks samasugust, mis viimistletakse samuti oranžika puidu ja tumepruuni puitplaadiga. Välisvalgustite puhul on silmas peetud, et need ei häiriks ümbrust valgusreostusega.

Õueala planeerimisel on eelistatud liikuma kutsuvaid spordi- ja mänguvahendeid. Sisehoovi rajatakse laste liikluslinnak, staadion ja kelgumägi ning kõik rühmad saavad õppeaeda istutuskastid. Erilahendusena valmib modernne laululava, kus saab läbi viia õueüritusi ja kontserte. Rajatakse ka jalgrataste parkimiskohad, millest osa asub varikatusega kaetud alal. Konteinerhaljastusele eelistatakse lasteaia territooriumil looduslikku haljastust ning suurte kõvakattega aladele kummeeritud või liivaalasid ja murupindasid. Istutatavate puude kasvualasse ei ole kavandatud tehnovõrke, mille hooldus tulevikus võiks suureks kasvanud puid kahjustada.

Männiku lasteaia uue hoone nurgakivi asetasid Tallinna abilinnapead Tiit Terik ja Andrei Kante, Nõmme linnosa vanem Karmo Kuri, Männiku lasteaia direktor Evelin Pajo ja Fund Ehitus OÜ juhatuse esimees Reigo Marosov.

Hoone projekteeris Nord Projekt, seda ehitab Fund Ehitus ja omanikujärelevalvet teeb Tallinna Linnaehituse AS. Tööde tellija on Tallinna Linnavaraamet. Hoone kogumaksumus on 9,49 miljonit eurot ja selle eeldatav valmimistähtaeg on 2024. aasta novembris.  

Pildialbum: Tallinna Männiku lasteaia uue hoone nurgakivi asetamine