Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

MÄRTS - kuu täis teatrit.

MÄRTS - kuu täis teatrit.

Märtsikuu Veerise lasteaias kulges keele, kultuuri ja teatrikunsti lainel. Vahvaid tegevusi jagus märtsi algusest lõpuni ja pisut aprilligi.
Kuu jooksul oli lasteaias avatud näitus teatrikostüümidest, mida vajadusel teatritegemiseks laenutada võis.
07. märtsil toimus moedemm „Moekas Veeri“, kus ka külalismodellid teistest lasteaedadest osalesid. Märksõnadeks oli taaskasutus ja omalooming.
Emakeelepäeval valisime kaunist eesti-keelset sõna. Lasteaia fuajees oli võimalus kirjutada seinale sõna, millel oluline tähendus või kõlab kaunilt. Kõige enam nimetati sõna ARMAS.
14.märtsi luulehommikul esitati üksteisele luuletusi maast ja ilmast, turistist ja traktoristist ja veel paljust muust. 3 last esindasid meie lasteaeda Haabersti lasteaedade etlemiskonkursil „Eesti keele kaunis kõla“.
Läbi kuu harjutasid lapsed usinasti, et oma lasteaia kaaslastele teatritükk ette kanda. Muusikaõpetaja Annely ja õpetajate juhendamisel ning lastevanemate kaasabil valmisid vahvad lood ja dekoratsioonid. Rõõmu ja lusti jagus nii vaatajatele kui tegijatele.
Teatritegemisest ei jäänud kõrvale ka õpetajad. Lihavõttepühade eel tuli Muri abiga otsida üles kaotsiläinud munakorv. Eks kõige selle taga oli Lihavõttejänes, kellel suur soov lastele mune peitu viia. Kõik lõppes siiski hästi. Lapsed leidsid munad, mis olid õue peidetud.
Märts lõppes ootamatult ja niisama märkamatult saabus ka 01. aprill – naljapäev. Õpetajate tsirkus pani naerma ja kaasa elama ka kõige tõsisema lapse. Eriti vahva oli äratundmine, et trikke teeb minu oma õpetaja. Ennustaja Kadi kaasabil said lapsed osa üllatusesineja "maskis tantsija" etteastest. Maski taga peidus oli aga meie lapsevanem Kristin. Nalja naeru jätkus terveks päevaks. Nii see oli. Tegus teatrikuu, mis otsapidi aprilli jõudis.#teemaaasta