Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Meediapäev Türil Eesti Ringhäälingumuuseumis

Meediapäev Türil Eesti Ringhäälingumuuseumis

Teisipäeval, 5. detsembril käis 46. lend (11KM ja 11RL) koos oma klassijuhatajate Airi Nurga ja Inga Ehrpasi ning emakeeleõpetaja Jaan Õispuuga Türil Eesti Ringhäälingumuuseumis.
Kõigepealt tutvustati Eesti ringhäälingu arengut ning räägiti selle tähtsusest Eesti ajaloos. Meie giid  pajatas raadiotega seotud lugusid, mida muuseumiga on jagatud okupatsioonide üleelamisel. Suureks üllatuseks oli paljudele õpilastele, et paljud raadiod töötavad isegi siiani. Saime kuulata katkendit esimesest raadiosaatest, näha esimesi raadiomängijaid, salvestusseadmeid jm ning teada nendega seotud lugusid läbi aja.
Kui huvitav ajalooülevaade räägitud, andis muuseumi direktor õpilastele aega 30 minutit oma programmi ettevalmistamiseks. Olime teleprogrammi „Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi“ saatelõikude tekste koostanud ka koolis eesti keele tunnis. Nüüd filmiti need üles professionaalse kaameraga ja jäeti muuseumisse monteerimisele.
Pärast filmimist mindi endise Türi kolledži kohvikusse, et pärast pingelist päeva kohvi juua ja pitsat süüa. Siis naasti bussi ja sõideti tagasi Tallinna. Emakeeleõpetaja premeeris õpilasi toredate saatelõikude eest väga hea hindega.
Nädala pärast on meil võimalus  telesaadet monteerituna vaadata

Rebecca Koljal 11RL
Aleksandra Plekhanova 11KM
Joonas Gert Männik 11RL