Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

MELT innovatsioonifoorumi peaesineja on Forbesi edetabelisse jõudnud Elina Hiltunen

MELT innovatsioonifoorumi peaesineja on Forbesi edetabelisse jõudnud Elina Hiltunen

16. aprillil toimub Tallinna Kultuurikatlas innovatsioonifoorum MELT, mis uurib sel aastal tehisaru mõju eri majandusharudele ja ettevõtetele ning sellega kaasnevaid võimalusi, ohte ja väljakutseid.

Üheksandat korda toimuva MELT innovatsioonifoorumi alapeakirjaga „Tehisaru – kas parema tuleviku looja?“ peaesineja on Forbesi 50 juhtiva naisfuturisti sekka arvatud ettevõtja ja kolumnist ning 14 raamatu autor Elina Hiltunen, kelle ettekanne vaatleb tehisaru, digitaliseerimise ja robootika arengut ning selgitab kuidas tehnoloogiate innovatsioon võib kujundada meie tulevikku.

Tallinna abilinnapea Joosep Vimma sõnul käsitleb alati ajakohaseid teemasid puudutav innovatsioonifoorum sel korral just ettevõtlust, majandust ja meie igapäevaelu raputava tehisaru kasutusega seotud laia teemaderingi suure huvi tõttu. „AI tehnoloogiaid on kasutanud viiendik Eesti suurettevõtetest ja see osakaal aina kasvab. AI pakub võimalusi konkurentsivõimet suurendada kõikidel ettevõtetel, sõltumata suurusest ning selle arengutega tasub kursis püsida – loodame, et MELT annab osalejatele innustust ja praktilist nõu, kuidas tehisaru abil oma ettevõtete edu kasvatada,“ lisab Vimm.

Innovatsioonifoorumil astub lavale enam kui 20 eri valdkonna eksperti, kes arutlevad tehisaru kaasamisega seonduva üle eri vaatenurkadest jagades julgustust ja kogemusi. Innovatsioonifoorumi ettekanded ja paneeldiskussioonid käsitlevad põhjalikult AI-revolutsiooni olulisust ettevõtetes, tehisintellekti arendamiseks vajalike rahastusallikate leidmist, tehisaru kaasamise mõju tööstusettevõtetele ja personalijuhtimisele, samuti tutvustatakse AI praktilisi rakendusvõimalusi loomeettevõtetes ning räägitakse, kuidas tehisaru laiemalt meie tulevikku kujundab.

Lisaks sisukale programmile on Kultuurikatlas avatud demoala, kus saab tutvuda Eesti ettevõtjate uuenduslike ja maailmamuutvate toodetega, nagu elektriline veetiivaga surfilaud Ray Foil, Picapaci kogukonna- ja erapakiautomaadid, vineerist prügisorteerimislahendused Sortaiderilt, andmehalduse ja jälgitavuse platvorm Litech ja toidutehnoloogia iduettevõte Mati Foodsi mükovalgust ehk seeneniidistikust arendatud kala ja kana asendustooted, inseneribüroo Krakul nutikad lahendused jt. Veebiettevõte Elkdata tutvustab aga kohapeal võimalust luua AI toel mõne minutiga efektiivne veebileht. Hetkel on demoalal huvitatud ettevõtjatele veel mõned vabad kohad – oodatud on innovaatilised lahendused igast valdkonnast.

Foorumi lõpetab ühine networking, kus saab jagada päevamuljeid ja luua kontakte.

16. aprillil Tallinna Kultuurikatlas toimuv MELT innovatsioonifoorumit korraldavad Tallinna Ettevõtluskeskus, Tallinna Loomeinkubaator ning teadus- ja ärilinnak Tehnopol.

Programmiga saab tutvuda ja pileti, hinnaga 60 eurot, osta lehel www.melt.ee.