Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Merivälja Kool sai hoone laiendamisega juurde 130 uut õpilaskohta

Täna, 11. jaanuaril avas Merivälja Kool pidulikult oma uued ruumid. Teise korruse osalise rekonstrueerimise ja juurdeehitusega lisandus hoonesse 130 õpilaskohta, mis annab võimaluse tuua kogu koolipere ühe katuse alla.

„Merivälja Kooli õpilaste arv on üha kasvanud ning osa klasse oli ruuminappuse tõttu paigutatud Merivälja lasteaia juures asunud ajutisse moodulmajja. Hoone laiendamisega sai kool võimaluse tuua kõik õpilased ühe katuse alla ja jätkata õppetööd senisest paremates ja avaramates tingimustes,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Koolimaja teist korrust ehitati ümber nii, et selle sai kasutusse võtta võimalikult suures ulatuses. Juurde tuli neli suurt klassiruumi, üks väikeklass, kolm kabiini rühmatööks ja kaks kabinetti. Rajati ka multifunktsionaalne ala, mida lükandseinte avamisel saab kasutada aulana või ühisürituste läbiviimiseks. Esimesele korrusele aga loodi lisaruumi õpetajatele.“

Kooli direktoril Greta Henrikssonil jagub uuenenud maja kohta vaid kiidusõnu: „Kaunis, avar, kaasaegne ja mitmeotstarbeliste klassiruumide, kabinettide ja puhkealaga koolihoone, sest meie armas koolipere on seda väärt! Koolijuhi süda on väga rahul, sest suurimad murekohad on minevikku jäänud ja võime üheskoos rõõmu tunda igast toredast koolipäevast.“

Peale uute ruumide sai koolimaja veel ajakohase kütte- ja ventilatsioonisüsteemi ning nõuetekohase loomuliku valguse tagamiseks vahetati osa aknaid suuremate vastu. Samuti uuendati kooli sissepääsuala, et ratastooliga liikujatel oleks ligipääs garderoobitsoonist kõigi kooliruumideni.

Merivälja kooli laiendustöid tegi Riser Ehitus OÜ, osalise rekonstrueerimise ja juurdeehitusprojekti eelprojekti koostas OÜ Arhitektrum. Ehitustööde kogumaksumus oli 1,56 miljonit eurot.