Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Microsofti maailma hariduskoordinaatorid külastasid Tallinna

Microsofti maailma hariduskoordinaatorid külastasid Tallinna

6. jaanuaril 2015 kohtusid Microsofti maailma hariduskoordinaatorid Tallinna Linnavalitsusega, et arutada võimalusi edasiseks koostööks.

Microsofti delegatsioon oli kolmeliikmeline, sh maailma haridussuuna lahenduste koordinaator Mark East ja Baltikumi uue haridussuuna koordinaatori Roland Ozolinz.

Tallinna linna esindasid Kohtumisel abilinnapea Mihhail Kõlvart, linnavalitsuse IT-teenistuse direktor Väino Olev ning haridusameti juhataja Andres Pajula, üldosakonna juhataja Rainer Rannanla ja IT vanemspetsialist Kätlin Kalde. Microsofti meeskond tutvus ka IT-õppe võimalustega Tallinna Reaalkoolis. 

Kohtumise initsiatiiv tuli Microsoftilt. Selle peamiseks ajendiks oli Tallinna otsus lõpetada Microsoft Office litsentside ostmine linna haridusasutustele seoses hindade hüppelise tõusuga. Praeguseks on enamik linna koole asunud kasutama vabavaralist kontoritarkvara LibreOffice. 

Kohtumisel jõuti järeldusele, et Microsofti hinnapoliitikas põhimõttelisi muutusi teha ei saa. Samas arutati ka teisi koostöövõimalusi, konkreetseid kokkuleppeid aga veel ei sõlmitud.

 

Lisainfo:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
Tel 6404503
e-post: [email protected]