Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Miinuskraadide püsimine lükkab Vanasadama trammiliini ehitustööde algust edasi

Miinuskraadide püsimine lükkab Vanasadama trammiliini ehitustööde algust edasi

7. märtsiks kavandatud Vanasadama trammiliini ehitustööde algus lükkub külmakraadide püsimise tõttu edasi ning vähemalt käesoleva nädala alguses Tallinna kesklinnas liikluspiiranguid ei kehtestata – Gonsiori ja Laikmaa tänavad jäävad kuni ehitustööde alguseni avatuks. Bussiliiklus on homsest, 7. märtsist alates plaanipäraselt ümber korraldatud.

„Kuna algavaks nädalaks on prognoositud külmakraadide püsimine, oleme paraku sunnitud ehituse algust edasi lükkama. Kuna ehitusmasinate lõikeelemendid toimivad vesijahutusel, võib vedelik masinas miinuskraadide korral külmuda ning asfaltkatendi freesimistöid ei ole võimalik teha,“ selgitas AS Merko Ehitus Eesti projektijuht Tiit Joosti. „Alustame töödega niipea, kui ilmastikuolud seda võimaldavad.“

Ilmastikuolude paranemisel on ehitajal võimalik töödega alustada paaripäevase etteteatamisega. Tööde algusest antakse linnakodanikele operatiivselt teada.

Bussiliiklus on alates 7. märtsist ümber korraldatud. Ümbersõidule suunatakse bussiliinid nr 9, 11, 31, 46, 55, 67 ja 68. Muudetud liikumisteega bussiliinide peatustesse on paigaldatud infomaterjalid ajutise marsruudi kirjeldusega ja liikumisskeemidega. Gonsiori tänaval suletakse Pronksi tänava sõidusuunal Kivisilla peatus. Bussiliikluse ümberkorraldusest tingituna on Gonsiori ja Kreutzwaldi ristmiku piirkonnas suletud ka muutsuunaliiklusega sõidurada.

Vanasadama trammitee veebilehel tallinn.ee/vanasadamatramm saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate bussiliinide ümbersuunamisest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse infot koos ümbersõiduskeemidega.