Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Millal võib Tallinna baarides ja kohvikutes alkoholi müüa?

Juba eelmise aasta sügisel jõustus Tallinna Linnavolikogu määrus "Piirangud alkohoolse joogi jaemüügil kohapeal tarbimiseks", millega Tallinnas piirati kellaaegu alkohoolse joogi jaemüügile kohapeal tarbimiseks.

Alkoholi müük on keelatud: esmaspäevale, teisipäevale, kolmapäevale, neljapäevale ja reedele eelneval ööl kella 02.00-st kuni 06.00-ni ning laupäevale ja pühapäevale eelneval ööl kella 03.00-st kuni 07.00-ni.

Erand kehtib ööklubides ja hasartmängu mängukohtades asuvates müügikohtades, milledes on keelatud alkohoolse joogi jaemüük kohapeal tarbimiseks esmaspäevale, teisipäevale, kolmapäevale, neljapäevale ja reedele eelneval ööl kella 03.00-st kuni 06.00-ni ning laupäevale ja pühapäevale eelneval ööl kella 04.00-st kuni 07.00-ni. Määruse järgi ei saa igat pubi, baari või kohvikut pidada ööklubiks, kus saaks klientidele tunni võrra kauem alkoholi müüa. Ööklubi peab vastama konkreetsetele nõuetele, milledega saad tutvuda siin.

Kaupleja, tuletame meelde:

  • Suletud tarbijapakendis alkohoolse joogi jaemüük toitlustus- ja majutusettevõttest väljaviimiseks ei ole lubatud!
  • Toitlustusettevõtte hooajalisse laiendusse, mis asub väljaspool siseruume, on lubatud alkohoolse joogi serveerimine ainult toitlustusettevõtte siseruumist!
  • Keelatud on müüa alkohoolset jooki joobeseisundile viitavate tunnustega isikule!
  • Kaupleja vastutab korra eest oma tegevuskohas ja selle vahetus läheduses!
  • Sinu palgatud DJ-d tulid kuulama sinu kliendid, aga mitte ilmtingimata läheduses oleva kortermaja elanikud – ole arvestav!
  • Peohoos kliendile paku ka vett vahele!

Kui Sul tekkis küsimusi või tahad nõu pidada, siis pöördu linna ettevõtlusteenistuse tarbijakaitse osakonna poole telefonidel 640 4232 või 640 4398 või e-kirja teel kaubandus@tallinnlv.ee või tarbijakaitse infopunkti (aadressil Vabaduse väljak 7, I korrus).