Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

MÕMMIKUD & aprill

MÕMMIKUD & aprill

Mõmmikud piilusid aprillis maailma nutikalt. Oh, oli väga põnev nutikuu!

Mõmmikud piilusid aprillis maailma läbi nutikate robootika vidinate. Robotid QOBO TIGU, JUTUPLIIATS, KILPKONN, MAASTIKUROBOT, NUTIKAS MIKROSKOOP, SALVESTAV BINOKKEL, MATATALAB olid meie rühma igapäevased külalised. 
Tuttavaks saime ka TADA JUTUPLIIATSIGA. Osaleme pilootprojektis ja katsetame pliiatsit suure põnevusega. Nii äge, et meil on nüüd uus tark sõber, TADA pliiats, kes jutustab loomadest lõbusaid lugusid. Pliiatsit kasutades saame eesti keele veel paremini selgeks.
 
Nii tore on kogeda, et meie Mõmmikud oskavad roboteid hoida ja neid ka iseseisvalt kasutada. 
 
Osalesime Tallinna linna projektis "Rahvariided 100 aasta pärast" ja Mõmmikute nutikas interaktiivne projekt sai au esindada Pelguranna lasteaeda. 
Mõmmikud unistavad, et kunagi, 100 aasta pärast on rahvriide muster vahetatav äpi või nupu abil. Et seljas kanname intelligentsest kangast  valmistatud riideid ja rahvuslikku mustrit saame ise luua. See oleks äge, arvasid Mõmmikud, sest nii hoiame loodust!
 
Aga aprillis toimus veel muudki põnevat...
Tähistasime rahvusvahelist lasteraamatupäeva ja külastasime raamatukogubussi. Kuulasime suure huviga põnevaid lugusid erinevate raamatute kohta ja esitasime väga tähtsaid küsimusi! 
Ja oi, kui palju raamtuid me nägime!!!
Lasteraamatuid ja suurte inimeste raamatuid, loomaraamatuid ja kosmoseraamatuid, selliseid raamatuid, mis on kirjutatud multifilmi põhjal ja selliseid ka, millest multifilmi tehtud ei ole. Saime teada, et raamatukogubussis on koju laenamiseks enam kui 4000 raamatut. Kuidas see küll võimalik on?
Suur, suur aitäh Raamatukogubuss Katarina Jee ! 
Aitäh, et laenutad meile raamatuid! 
Aitäh, et jutustad meile imelisi lugusid!
Aitäh, et aitad hoida loodust!
 
Mōmmikud on suured raamatusõbrad, armastavad väga lugemist ning juba mitmendat aastat osalevad lugemisväljakutses Põhja-Tallinna lasteaedadele “Meie Loeme!” !
Mõmmikutel käis külas Sõle raamatukogu juhataja Anu Sepp! 
Kaasas oli tal suur suur saladuslik kohver, kust pugesid välja muinasjutud, käpiknukud ja oi, kui põnevad raamatud! 
Mõmmikud said muinasjutte kuulata ja ise muinasjutus kaasa teha, kui vares seemneid puistas. Nad mōtlesid kaasa ja tuletasid meelde erinevaid ilmastikunähtusi, kuulates aastaaegade muinasjuttu. Ja saapalaenamise muinasjutust said nad teada, miks koerad alati jäneseid taga ajavad! 
Mōmmikud tuletasid meelde “Kolme põrsakese” muinasjutu ning arutasid, kuidas hunt põrsakeste ehitatud majadest jagu sai. 
Mõmmikud kohtusid ka “Punamütsikese” looga, kus hunt lippas otseteed läbi metsa vanaema juurde ja oli pähe pannud tillukese vanaema mütsi ja ninale tillukesed vanaema prillid aga Punamütsike läks sinka-vonka lilli noppides.
Ja küll pärast oli alles uudistamist kohvrist välja lipsanud põnevate raamatutega! 
Suur aitäh, imelise hommiku eest Sõle raamatukogu ja Anu Sepp!
Varsti, õige varsti, tatsame juba ise Sõle raamatukokku! KOHTUMISENI!
 
Õues on vahva mängida, matkata, uurida ja ÕPPIDA nii, et ise arugi ei saa.
Täpselt nii tähistasime rahusvahelist õuesõppepäeva. Otsisime kevadet, uurisime käbi, vaatlesime krobelise koorega  puud, piilusime merd, kuulasime tuulehäält, otsisime pardikesi ja muidugi otsisime aardeid! Seda armastavad Mõmmikud eriti palavalt ... aardeid otsida!
Oli tuuline aga väga lõbus matk.
 
Käisime koos lasteaiaperega Rahvusooperis Estonia, kus oli võimalus osa saada imelisest haridusprojektist „Punamütsike ja seitse pöialpoissi“. 
 
Jätkus Suukooli hambapesu projekt. Mõmmikutel on väga puhtad hambad, sest hambapesu käib ikka Sõber Karu valvsa pilgu all!
 
Global Action Days raames toimus  Pelguranna lasteaia “Laste Rohefoorum”. Kui vahva oli osa saada erinevatest õpitubadest ja uurida loodust.
 
Lisaks projektidele olime koos ja mängisime sõpradega! Mäng ongi ju Mõmmikute kõige tähtsam töö🌿
 
Päikeselist kevadet põue!
Liina, Signe ja Annika