Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

MÕMMIKUD JA MÄRTS

MÕMMIKUD JA MÄRTS

Mõmmikute märts ehk SÕNAKUNSTI ja TEATRIKUU oli äärest ääreni põnevaid tegevusi täis!

Tõmbasime ühtlasi tasakesi otsad kokku oma nunnu kahe kuu pikkuse projekti „Miks Ramsi kogu aeg kräunub?“ Meie projekt kass Ramsiga kulges läbi kahe kuu koos teiste projektidega, üritustega ja sündmustega, mida veebruaris ja märtsis oli väga palju ja mis nõudsid kuhjaga ettevalmistamist ja tähelepanu. Leiutasime üheskoos nii tuleviku rahvariideid kui õppisime pähe pikki luuletusi, käisime presidendivastuvõtul ja presidendilossi juures presidendi õnnitluskaardile oma häid soove kirjutamas, rajasime rühma Räpina aianduskoolile sünnipäevakingiks MÕMMIKUTE AIAKESE ning valmistasime ette Mõmmikute etenduse "Kus on kodu?", tervitasime lasteaia õuealal kevadet, veeretasime jutuvestmise päeval „Kuuma kartulit“ ja munapühade eelsel päeval õuealal õpetaja Margiti juhendamisel munamängus puust munakesi. Kuid kass Ramsi üritasime igasse teemasse ikka kavalalt sisse põimida. Ja see õnnestus! Kassike oli meil nii kassimuruna aiakeses kui kassike tassikesel luuletuses kui ka kiisupojana teatrietenduses, kassike oli nii presidendi lossi juures kui ka raamatus „Muna“. Lapsed olid ülimalt tähelepanelikud ja hoolivad, oskasid märgata ja seoseid luua! Loodus ja kõik elav on neile väga oluline ja kõnetab neid väga! Meil jäid teostamata mõned armsad miniprojektid, mis meil selle projektiga seoses plaanis olid aga teeme need kindlasti tulevikus mingis teises võtmes teoks! Sest laste lemmikud kodudes ja laste südametes ning mõtetes on kogu aeg trallitamas!

Seda, miks kassike Ramsi kogu aeg kräunub, lastega arutades päris täpselt välja ei tulnud. Küll aga pakkusid lapsed kõikide teemade juures välja, miks ta võiks kräunuda - tal on kõht tühi, keegi astus talle käpale, kogemata jäid tema karvad või saba kellelegi talla alla, ta igatseb oma sõbra järele, tal valutab kusagilt aga ta ei oska ju rääkida jne. Loomade imeline maailm ja nende salakeel!

Ja kuna üritusi ja tegemisi oli nii palju, siis kassike Ramsi oli laste mõtetes natuke. Aga oli siiski!
  • Meil oli näidend! Nimi oli "Karumõmmi kus kodu on?" Seal oli ka kiisu!
  • Taimed panime mulla sisse! Kivisi. Seemneid. Vett. Tomateid. Kurke. Lilli. Kiisumuru!
  • Rahvariided. Värvilised. Südamtegega. Vikerkaaresärk, mis on päikese käes nagu tuli!
  • Luuletused! Kiisuluuletus!
  • Joonistasime kalasi! Need kiisu söök!
  • Presidendilossi juures käisime! Piilusime, kas kiisu on kodus!
  • Vastlakuklid olid!
  • Sõbrapäev. Maasikad. Kaardid. Süda!
Uuel kuul – APRILLIS, ootab meid ees aga uus projektike, mis sai oma suuna kätte ühest laste täiesti konkreetsest küsimusest: "Kus see ümmargune asi on, millega saab asju lähedalt vaadata?" Kuna aprill on ju NUTIKUU ja SÜDAMEKUU ja ÕUES õppimine läheb suure hooga lahti, siis saamegi kõike seda lähemalt vaadata! Ja muidugi esimene asi, mille me üles otsime, on see salapärane ÜMMARGUNE ASI!