Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mõmmikud rühma laste tervisliku toitumise kuu, tervislikud seiklused

Mõmmikud rühma laste tervisliku toitumise kuu, tervislikud seiklused

Ühel mõnusal jaanuari neljapäeval kutsusid MÕMMIKUD rühma õpetatajad lastele külla Suukool.ee koolitaja, kes rääkis hammaste tervisest ja sellest, kui oluline on tervislik toit. Saime teada, kuidas süüa nii, et söömine ei oleks hammastele kahjulik. Küll oli põnev kohtumine. Kingituseks said lapsed hampapesu kalendrid ja tunnistused.

MÕMMIKUD olid ka usinad kokad. Kõige suuremat elevust tekitas kindlasti JÄÄTISE valmistamine. Kogesime , kuidas maitseb banaanidest ja maasikatest valmistatud tervislik jäätis ja see, mis kokku segatud jäätisepulbrist. Kui tore, et meie laste vaieldamatuks lemmikuks osutus just see jäätis, mille valmistasime banaanidest ja maasikatest ning millesse me üldse suhkrut ei lisanudki.

Kuna mitmel lapsel oli sünnipäev, siis peeti nõu ka sel teemal, kuidas süüa komme nii, et need meie hammastele ega kõhule liiga ei teeks.

Ühel tavalisel reedel, kui algamas oli karukoosolek, juhtus nii, et Sõber karu istus korvis ja oli väga õnnetu. Esialgu Mõmmikud ei saanudki aru, mis karuga juhtus. Et miks ta küll lorvis kükitab. Selgus, et sõber karu oli kurb, sest tema kõht ja hammas valutasid. Nüüd oli ta mures, et kas ta äkki sõi midagi, mis on tervisele kahjulik. Sõber karu palus laste abi, et nad leiaksid talle korvi sisse tervislikke toiduaineid. Märkasimegi, et kapi peal oli tõesti päris mitu maitsvat puuvilja, pudelit ja pakikest ... MELON, COCA-COLA, FANTA , TUME ŠOKOLAAD, ÖKOLIMONAAD, LIMONAAD, BANAANID, PIRNID, MAASIKAD JA DVD filmiga "Ratatuille"

Aga milline neist küll tervislik on? Puuviljadega oli lihtne. Aga, kas tume šokolaad on tervislik? Või, kas ökolimonaad on tervislik? Üheskoos otsustasime, et ökolimonaad on siiski tervislikum kui coca-cola või fanta ja et tükk tumedat šokolaadi on ka täitsa tervislik amps. Nüüd teadsid Mõmmikud täpselt, mida Sõber Karule valida ja nii aitasimegi kiiresti karul leida ülesse just need toiduained, mis tema kõhule pai teevad.

Väikesed teadlased olime ka. Tegime Huvitava bioloogia kooli katset "Valged hambad" https://www.huvitavbioloogia.ee/.../katse-3-valged-hambad. Nüüd supleb 5 muna erinevate jookide sees ja 5 päeva pärast saame näha, kui tugeva HAPPERÜNNAKU ohvriks nad langesid.

Veel meisterdati üheskoos põnev SUHKRUSEIN Oi, kui suur oli laste üllatus, kui selgus, mitu tükki suhkrut on magusates ja poest ostetud erinevates jookides. Sai selgeks, et ainus jook, mille sees ei olnud suhkrut, oli puhas joogivesi. Ja ohhoo, poest ostetud mahlades on suhkrut isegi rohkem kui mõnes limonaadis.

Nobedate kokkade abiga valmisid ka tervislikud pulgakommid. Selleks hakkisid lapsed täitsa ise puuviljad tükkideks, toppisid grilltiku otsa ning oligi maitsev vitamiiniamps valmis.

MÕMMIKUD armastavad ikka nii väga süüa teha ja selles on nad ka täiesti kindlad, et multifilmist "Ratatuille" kõlanud tarkus "KÕIK VÕIVAD KOKATA" on tõesti tõsi.

Allikas: Pelguranna Lasteaed