Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mustamäe Huvikooli uus hoone sai nurgakivi

Mustamäe Huvikooli uus hoone sai nurgakivi

Tallinn jätkab õpitingimuste parendamist oma haridusasutustes – täna, 26. mail asetati nurgakivi Mustamäe Huvikooli (Vilde tee 54) uhiuuele hoonele, kus asub õppima 800 last.

Nurgakivi asetasid abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, Mustamäe huvikooli direktor Erna Podanjova ning Acto Consult OÜ ja RAMM Ehituse OÜ esindajad.  

Mustamäe Huvikool (endine Mustamäe Laste Loomingu Maja) asutati 1984. aastal ning praeguses asukohas on see töötanud alates 1987. aastast. Kui algusaastatel oli huvikoolis 200 õpilast, siis nüüdseks õpib seal 89 huviringis 800 õpilast. Kuna omal ajal lasteaiaks ehitatud tüüpmaja ruumiprogramm ei vastanud huvikooli vajadustele ning maja oli suures osas ka amortiseerunud, otsustati see lammutada ja rajada uus kaasaegse õpikeskkonnaga hoone, mida tänapäevane huviharidus eeldab. 

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev märkis, et Mustamäe Huvikoolil on linna huvihariduses oluline roll – iga päev on seal hõivatud üle 300 lapse. „Kool pakub ka praegu heal tasemel huviharidust, kuid õpitingimused paranevad uues majas hüppeliselt,“ ütles Belobrovtsev. „Seni kitsikuses tegutsenud koolipere saab nüüd ilusad ja avarad õpperuumid kõigi huviringide jaoks. Muusikaringidele luuakse helistuudio koos salvestamise võimalusega. Välja ehitatakse moodne õppeköök ning spetsiaalsed ruumid tehnika- ja robootikaringide läbiviimiseks. Majja tuleb ka kaasaegse lava ja lavatehnikaga, läbi kahe korruse kõrguv aula, mis sobib nii ringitööks kui ka pidulikeks üritusteks,“ kirjeldas abilinnapea.

Aula kõrvale jääb mõlemal korrusel laiem liikumis- ja tegevusruum, mida saab kasutada kas tehnikaringide läbiviimisel, näituste korraldamisel või muul moel. Sellel ala on ka eri korruseid ühendav avatud õhuruumiga peatrepp. Mitmeid ruumid hakkavad olema ristkasutuses, näiteks saab liigendseina abil laieneda kunstiklasse. Mõeldud on ka erivajadustega inimeste ligipääsetavusele. Hoovi rajatakse looduse õpperada, kus õpilased saavad jälgida looduse muutumist aastaringselt. Rada kulgeb puude vahel ning seob ühtseks tervikuks nii säilitatavad kui ka uued mänguväljakud ja eriteemalised tunnete, meelte ja lõhnade alad. Omapära lisab hoonele kindlasti osale majast paigaldatav murukatus. Katusele paigaldatakse päikesepaneelid, millega hakatakse elektrit tootma.

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats rõhutas, et tegemist on kohaliku kogukonna jaoks eriti olulise investeeringuga. „Suureks on sirgunud juba mitmed põlvkonnad, kes just siin leidsid endale huvialad kogu eluks. Vana maja leidis maksimaalset kasutust – piltlikult öeldes ei mahtunud mõnikord laste seas ümbergi keerama – ning huvilisi tuli üha juurde. Uue maja puhul, mis on just huvikooliks planeeritud, tõstame Mustamäe huvihariduse taset veelgi ning küllap annavad kaasaegsed tingimused ka õpetajatele ja juhendajatele indu juurde. Tegemist on olulise investeeringuga tulevikku, olulise investeeringuga laste ja noorte heaolusse,” rääkis Laats.

„On teada, et kõik lapsed on andekad. Uus maja annab neile veel rohkem võimalusi oma annete arendamiseks – saame pakkuda uusi huviringe ja tegevusi nii maja sees kui ka õuealal, eeskätt loodus- ja tehnoloogia valdkonnas,“ sõnas huvikooli direktor Erna Podanjova. „Ootame oma kooli nii uusi kui ka vanu õpilasi, koolieelikuid ja õpilasi.“

Mustamäe Huvikooli uue hoone projekteerija on ühispakkuja Acto Consult OÜ/GECC LP OÜ, arhitektuurse lahenduse on loonud KUU arhitektid ning projektiekspertiisi tegi Infragate Eesti AS. Maja ehitavad ühispakkujad RAMM Ehituse OÜ/Mitte & Perlebach OÜ ja omanikujärelevalvet teeb P.P. Ehitusjärelevalve. Kogu projekti maksumus on ligi 7,32 miljonit eurot. Hoone valmib 2023. aastal. 

Mustamäe huvikooli nurgakivi täitmine_keskel Belobrovtsev_foto Albert Truuväärt.jpg

Mustamäe huvikooli nurgakivi asetamine_Laats_Belobrovtsev_Podanjova_foto Albert Truuväärt.jpg

Mustamäe Laste Loomingu Maja vana, nüüdseks lammutatud hoone ...  

Mustamäe huvikooli_endine MLLM_lammutatud maja.jpg

... ja Mustamäe Huvikooli uus moodne maja, mis valmib aastal 2023

Mustamäe huvikool_eskiis 1.jpg

Mustamäe huvikool_eskiis 2.jpg