Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mustamäe lasteaedade kabeturniir

Mustamäe lasteaedade kabeturniir

19. veebruaril kogunesid Tallinna Liivaku lasteaia saali kuue Mustamäe lasteaia õpetajad, tänu kellele sai teoks Mustamäe lasteaedade I kabeturniir.

Kabet mängiti juba Vana-Egiptuses 5000. aasta paiku eKr, mängitakse Eesti lasteaedade vanemates rühmades ja ka lasteaedade vahel teistes Tallinna piirkondades, kuid ülemustamäelise lasteaedade kabeturniiri otsustas Tallinna Liivaku Lasteaia kollektiiv ellu kutsuda alles käesoleval õppeaastal.

Kabeturniiri korraldamise võttis enda kanda Liivaku lasteaia õpetaja Ene Võrno, teda abistas õpetaja Aveli Kägu. Uuriti nii kabemängureegleid kui ka turniiri korraldamist, soetati uued mängulauad ning valmistati ette läbiviimiseks vajalik, lõpetades tänukirjade ja mälestusmedalitega.

Turniiri heaks kordaminekuks pakuti Mustamäe lasteaedade õpetajatele kõigepealt kabealaste teadmiste täiendamist. Selleks paluti Liivaku lasteaeda külla legendaarne kabeõpetaja Heinar Jahu, kes turniiril osalejatele ja Liivaku lasteaia õpetajatele kabealase konsultatsiooni läbi viis, näitas mängukombinatsioone ja lasi lahendada kabelaual erinevaid ülesandeid. Kui keegi mängijatest ütles, et ta ei märganud üht või teist võimalust, siis sõnas härra Jahu muheda huumoriga: „Mitte sa ei näinud, vaid sa ei vaadanud.“

Esimesel turniiril asus võistlustulle kuus vaprat õpetajat erinevatest Mustamäe lasteaedadest. Esindatud olid Tallinna Männi Lasteaed, Tallinna Männikäbi Lasteaed, Tallinna Lasteaed Sinilind, Tallinna Lasteaed Kikas, Tallinna Rõõmupesa Lasteaed ja korraldaja, Tallinna Liivaku Lasteaed. Kohtunikena osalesid Nõmme kabeklubi juht, vastne Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaler Heinar Jahu ja Liivaku lasteaia lapsevanem Siim Kabel.

Turniir oli võitlustandriks ambitsioonikatele õpetajatele, viike tuli viieteistkümne mängu kohta ainult kaks - kõik tahtsid võita! Saatuse tahtel mängisid viimase mängu omavahel kaks turniiril kõige enam punkte saanud mängijat. Seekord võttis võidu kogu turniiril oma head kabevormi demonstreerinud Dmitri Papušin Tallinna Männi Lasteaiast. Tubli teise koha saavutas Ulvi Kaarn Tallinna Lasteaiast Kikas.

Kolmandale kohale tuli seekord võrdse punktisummaga kolm mängijat: Heleri Carita Meremäe Tallinna Lasteaiast Sinilind, Inge Press Tallinna Rõõmupesa Lasteaiast ja Stina Vettik Tallinna Männikäbi Lasteaiast.

Aitäh, kõigile julgetele õpetajatele, kes kutsele vastasid ja oma kabemängu oskusi näitasid!

Allikas: Tallinna Liivaku lasteaed