Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Mustjõe gümnaasium lõi kaasa üle-eestilises aktsioonis „Hakkame santima“

Mustjõe gümnaasium lõi kaasa üle-eestilises aktsioonis „Hakkame santima“

Tallinna Mustjõe Gümnaasium osales üle-eestilises aktsioonis „Hakkame santima“, selle ning eesti keele nädala raames tähistas kool 25. novembril 2019 kadripäeva.

Keelekümblusklasside kadrisandid jooksid kadrijooksu, tutvustasid algklassidele kadrilaule, mõistatusi ning rahvakombeid. Kadripäeva tipphetk oli Narva folkloorirühma „Guselki“ esinemine. Läbi laulu ja mängu tutvustati eesti ja vene kadripäeva traditsioone ning sanditamiskombestikku. Pärast etendust külastasid kadrisandid lauldes kõiki klasse ja tõid meie koolile tervist, tugevust ning õnne.  

Sanditamiskombestik on erinevate euroopa rahvaste seas laialt levinud. Mardisandid ja kadrisandid on ka Eesti folklooris väga tähtsal kohal. Eelmisel aastal osales Mustjõe gümnaasium Euroopa Kultuuripärandi aasta 2018 raames edukalt „Hakkame Santima“ aktsioonis mardipäeval, kuid sellel aastal tähistati põhjalikumalt kadripäeva. Kuna kadripäev on karjapidamisega seotud püha, hoolitsetakse ka abivajavate loomade eest: pühadeajal alustatakse annetuste kogumist Tallinna Loomaaia vaderiprogrammiga liitumiseks. 

Maret Vandel, Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi 3.K klassi juhataja