Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Muusikalinna Tallinna kollektiivid annavad kultuuripealinnas Tartus kolm kontserti

Muusikalinna Tallinna kollektiivid annavad kultuuripealinnas Tartus kolm kontserti

​​​​​​​UNESCO muusikalinna Tallinna kollektiivid annavad Euroopa kultuuripealinnas 2024 Tartus kolm kontserti. Tallinna kammerorkester esineb 26. mail Tartus ning Tallinna Politseiorkester 23. mail Räpinas ja 6. oktoobril Võrus.

„Tallinn on muusikalinn ja meil on kaks võimsat orkestrit, kelle kontserdid on kindlasti väärikas lisandus Euroopa kultuuripealinna programmi,“ sõnas Tallinna abilinnapea Kaarel Oja. „Tallinn on ka ise olnud Euroopa kultuuripealinn ning me teame, et see on suurejooneline ettevõtmine ning tõsine pingutus linna ja selle külaliste heaks. Loodetavasti on Tallinna panus nende kontsertide näol ka võimalus korraks korraldaja rollist osasaaja rolli minna ning lihtsalt head muusikat nautida. Kokkuvõttes on kultuur ju ennekõike jagatud kogemused ja parim, mis saab kontsertide tulemusena sündida, on ühised toredad mälestused.“

Grammy võitja, Tallinna Filharmoonia kunstiline juht Tõnu Kaljuste, keda muusikasõpradel õnnestub Tartu kontserdil näha dirigendi rollis, tõdes, et kui kolleegid mujalt maailmast kiidavad Eesti muusikaelu kõrget taset, siis ise muusikat tehes ta nendele asjadele suurt ei mõtle. „Otsid lihtsalt uusi ja põnevaid võimalusi selles otsatult rikkas muusikamaailmas. Usun, et igasugune rahvusvaheline tunnustus on igale muusikule kui pisike doos kiitust, mis teeb meele heaks ja annab jõudu edaspidiseks,“ ütles Kaljuste. Tema juhatusel kõlab Tartus „Aavik Salzburgis" sarja viimane kontsert, kus Hans Christian Aavik esitab Mozarti viienda viiulikontserdi ning Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos Tallinna Kammerorkestri ja solistidega Mozarti muusikat näidendile „Thamos, Egiptuse kuningas“. „„Thamose“ esietendusest möödub sel kevadel 250 aastat – seega tähistame selle kontserdiga teose olulist tähtpäeva ja selle muusika esmaesitust Eestis samaaegselt,“ lisas Kaljuste.

„Tallinna Politseiorkester mängib heatujulist ja meloodilist muusikat rõõmuga nii kodulinnas kui ka kaugemal, eriti hea meel on väisata kohti, mis jäävad kultuuripealinna epitsentrist veidi eemale. Toome koos suurepäraste solistidega Räpina ja Võru inimesteni kavad, mis on täis tuntud laule ja garanteerivad, et saalist lahkuvad kõik naeratus näol,“ rääkis Tallinna Politseiorkestri dirigent Riivo Jõgi.

23. mail kell 19.00 esineb Räpina Hea Kodu päevade raames Räpina Valla Kultuurikeskuses Tallinna Politseiorkester. Kontserdil astuvad solistidena üles Margot Suur ja Marko Matvere. Kontsert on piletitega, mis on saadaval eelmüügist ja kohapeal.

26. mail kell 19.00 kõlavad „Aavik Salzburgis“ kontserdil Tartu Pauluse kirikus Wolfgang Amadeus Mozarti ja Arvo Pärdi meistriteosed. Esinevad Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja viiulivirtuoos Hans Christian Aavik, trio Theodor Sink, Karolina Aavik ja Hans Christian Aavik ning vokaalsolistid Eesti Filharmoonia Kammerkoorist.  Kontserdi kunstiline juht ja dirigent on Tõnu Kaljuste. Sündmus on tasuta ning kõigile avatud. Lisainfo leiab Tartu 2024 kodulehelt.

Viimane kontsert jõuab publiku ette 6. oktoobril, kui Tallinna Politseiorkester astub üles Võru Eakate Festivali raames Võru Kandles.

Tallinn ja Tartu sõlmisid 2021. aastal koostöökokkuleppe, mille raames toetas Tartu eelmisel aastal Tallinna eesmärke Euroopa rohepealinnana ning tänavu panustab Tallinn omakorda Euroopa kultuuripealinna programmi. UNESCO muusikalinna tiitlit kannab Tallinn alates 2022. aastast.

Ülemine foto: Rene Jakobson
Alumised fotod: Betti Säre ja Albert Truuväärt (Linnameedia)