Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Muusikapäev - Õpime muusikat kuulama!

Muusikapäev - Õpime muusikat kuulama!

Rahvusvahelise muusikapäeva raames toimus Tallinna Lasteaias Sipsik Eino Tambergi lastelaulude kontsert.

Rahvusvahelise muusikapäeva raames toimus Tallinna Lasteaias Sipsik Eino Tambergi lastelaulude kontsert. 

Kontserdil ettekantud laulude tekstid on kirjutatud Eesti tuntud lastekirjanike poolt. Sõnade mäng ja põnevad keerdkäigud lugude sündmustes köidavad lapsi väga, aidates neil sel viisil muusikat tähelepanelikumalt kuulata. Eino Tambergi meloodiad ja klaverisaated aga illustreerisid värvikalt iga laulu karakterit, luues suurepärase meeleolu ja laulutekstidele sobiva atmosfääri. 

Lapsed õppisid ühest küljest kontserdil käitumist, aga teisalt olid nad kontserdi tegevusse aktiivselt kaastatud. Et laste tähelepanu köita, said nad erinevaid kuulamisülesanded, millele peale laulu esitust vastati väga innukalt. Et kuulamine lastele kergemaks teha, kasutasid esinejad ka visuaalseid võimalusi: natuke näitlemist ja rekvisiite. Nii sai kontsert elavam ja köitvam!  

Eino Tambergi lastelauludest tulid seekord esitusele nii Eesti lauluvarasse kuuluvad klassikud nagu seda on “Karumõmmi unelaul” ja “Vannimineku laul”, kuid ka toredad leiud Eino Tambergi tundmatutest lastelauludest (“Kaelkirjaku-poeg jäi mumpsi”, “ Viimane nõid”, “ Kõdilaul”, “Hapukapsapea”, “Hiire hüppamine”). 

Laule esitasid Sipsiku muusikaõpetaja Egle Veltmann ja tema abikaasa Peeter Veltmann. Klaveril saatis Aime Pärisalu.