Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nädalavahetuseks on oodata lume- ja lörtsisadu, liiklusolud võivad kiiresti halveneda

Nädalavahetuseks on oodata lume- ja lörtsisadu, liiklusolud võivad kiiresti halveneda

Ilmaprognooside kohaselt hakkab täna öösel sadama paiguti lund ja lörtsi ning laupäeva, 18. veebruari õhtuks levib tihe lörtsisadu üle Eesti. Sajab lund ja tuiskab ning temperatuur langeb pühapäeva hommikuks alla 0 kraadi, mis muudab teeolud keerulisemaks.

Prognoositavalt võib sadada nädalavahetusel 7-12 cm lund ja lörtsi, mistõttu võib märg lumi põhjustada ka puude ja okste murdumist.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sule sõnul on linna lepingupartnerid viidud kõrgendatud valmisolekusse, et tagada libeduse ennetamine ja hooldustsüklite käigus lume ja libeduse tõrje muutuvate ilmastikuolude olukorras. „Palume kõigil liiklejatel valida sobiv sõidukiirus, hoida ohutut pikivahet ja varuda kannatust sihtpunkti jõudmiseks. Niisamuti tuleb ettevaatlik olla nii jalakäijatel kui ka kergliiklejatel,“ ütles Sulg.

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet tuletab meelde, et paljude kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik, kes vajadusel peab teostama libedusetõrjet. Selleks võib kasutada graniitkillustiku, mille tera läbimõõt on 2-6 mm, ei ole lubatud kasutada tuhka, liiva või kloriide. Linn omalt poolt jagab korteriühistutele ja eramajade omanikele tasuta graniitkillustikku, selle kohta saab infot linnaosavalitsustest.

Info Tallinna tänavate talihoolduse korraldamisest: www.tallinn.ee/lumi  

Tänavapuhastusalaste küsimustega ja puudulikust teehooldusest saavad linlased teada anda Tallinna abitelefonil 14 410.