Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nõmme linnaosa valitsus toetab Hiiu staadioni rekonstrueerimist mitmefunktsiooniliseks staadioniks

Nõmme linnaosa valitsus toetab Hiiu staadioni rekonstrueerimist mitmefunktsiooniliseks staadioniks

Nõmme linnaosa valitsusele laekus Harku tänav 62 (Hiiu staadion) jalgpalliväljakute projekteerimistingimuste eelnõu avaliku väljapaneku jooksul 37 ettepanekut. Võttes arvesse laekunud ettepanekuid ja Nõmme Linnaosakogu otsust antud küsimuses esitati oma seisukoht, mille üheks punktiks oli toetada Hiiu staadioni rekonstrueerimist mitmefunktsiooniliseks staadioniks.

Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul toetatakse igati Hiiu staadioni rekonstrueerimise ideed. „Meie seisukoht aga on, et staadion rekonstrueerimise käigus ei tohi ära kaotada korvpalli- ning võrkpalliväljakut ja see peab jääma mitmefunktsiooniliseks. Nõmmel ei ole teist alternatiivset kergejõustiku staadionit, mida koolid saaksid kasutada. Seetõttu peame me hea seisma ka teiste Nõmmel harrastavate spordialade eest,“ rääkis Kuri.

Nõmme Linnaosa Valitsus korraldas Harku tänav 62 jalgpalliväljakute (Hiiu staadion) projekteerimistingimuste eelnõu ja lisamaterjalide avaliku väljapaneku 25. maist kuni 13. juunini. Avaliku väljapaneku jooksul laekus Nõmme Linnaosa Valitsusse projekteerimistingimuste eelnõu kohta  37 vastuväidet/ettepanekut, mis edastati jooksvalt Tallinna Keskkonna-ja Kommunaalametile.

Hiiu staadioni küsimus oli päevakorras ka Nõmme linnaosakogu 8. juuni koosolekul, kus võeti vastu otsus projekteerimistingimuste eelnõud praegusel kujul mitte toetada.

Käesolevaga esitab Nõmme Linnaosa Valitsus Harku tänav 62 jalgpalliväljakute (Hiiu staadioni) rekonstrueerimise kohta oma seisukoha:

•            Toetame Hiiu staadioni rekonstrueerimist ja antud investeeringut  ning soovime, et projektiga edasi liigutakse;

•            Toetame Hiiu staadioni rekonstrueerimist mitmefunktsiooniliseks staadioniks, kus lisaks jalgpallile on võimalik harrastada ka muid spordialasid (kergejõustikku). Nõmme koolid peavad saama staadionit kasutada kehalise kasvatuse tundide, spordipäevade ja võistluste läbiviimiseks, sest Nõmmel puudub alternatiivne kergejõustiku staadion;

•           Alles tuleb jätta 2021. aastal valminud laste mänguväljak;

•            Korvpalli- ja võrkpalliväljak peavad säilima või uuel kujul rajatama staadioni juurde;

•            Looduskeskkonna muutmine ja parkimisplatside loomine tuleb hoida minimaalsena. Staadionile liikumiseks tuleb leida uuenduslikke lahendusi ja võimalusi (autoga liiklejail on võimalik kasutada Nõmme-Harku terviseraja Hiiu parklat ja staadioni juurde, laste mänguväljaku lähedusse, kavandada jalgrataste parkimine).

Avalikule väljapanekule eelnes 25. mail eelnõud tutvustav avalik arutelu, kus osalesid lisaks kohaliku kogukonna esindajatele Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri, Nõmme Kalju FC esindajad Kuno Tehva ja Ehte Eamets, Eesti Jalgpalli Liidu esindajad Tõnu Sirel ja Teet Ilves, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti esindaja Tiina Leetmaa, Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti esindaja Aivo Normak ning endine Nõmme linnaosa vanem Lauri Paeveer.

Vaata toimunud avalikku arutelu: