Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Noorte laulu- ja tantsupidu toob kaasa ajutisi muudatusi liikluses

Noorte laulu- ja tantsupidu toob kaasa ajutisi muudatusi liikluses

Järgmisel nädalal toimuv XIII noorte laulu- ja tantsupidu toob peo ajal ning sellele eelnevatel päevadel Tallinna kesklinna ja lauluväljaku piirkonnas kaasa ajutisi liikluskorralduse muudatusi. Sõltuvalt päevast ja kellaajast kehtivad eri kohtades liikluspiirangud. Kõige rohkem mõjutavad liiklust rongkäik, tantsupeo etendused ning kontsert lauluväljakul.

Abilinnapea Vladimir Svet kutsus kõiki liiklejaid olema laulu- ja tantsupeo ajal veelgi enam tähelepanelikumad ning üksteisega arvestavamad. „Peonädalal liigub pealinnas kümneid tuhandeid inimesi, kes pole harjunud suurlinna liikluskorraldusega. Oleme küll kesklinnas toimuvate teetööde graafikutes arvestanud laulu- ja tantsupeolistega, samuti ka rongkäiguga, kuid tavapärasest suuremad häiringud on paratamatud. Soovitame liikumiseks kasutada ühistransporti ning ka rohkem aega varuda. Selle sujuvamaks korraldamiseks sõidavad mitmed ühistranspordiliinid peo ajal tihendatud graafikuga, lisaks paneme käima bussiliinid 80 ja 81, mis viivad Teatri väljakult nii Kalevi staadionile kui lauluväljakule,“ rääkis Svet.

Kalevi keskstaadioni ümbrusesse jäävatel tänavatel piiratakse ajutiselt liiklust juba alates esmaspäevast, 26. juunist. Piirangud puudutavad osaliselt või täielikult Võistluse, Staadioni, Püssirohu, Herne tänavaid ja Toonela teed. Läbipääs tagatakse suletud tänavalõikude elanikele ja  korraldajate erilubadega sõidukitele.

Peopäevadel, 30. juunist kuni 2. juulini on liiklus piiratud, kui kümned tuhanded jalakäijad ümbruskonna tänavatel kontsertidele ja rongkäigule kogunevad ja samuti siis, kui rahvamassid pärast kontserte paari tunni jooksul tagasi kesklinna liiguvad.

Reedel, 30. juunil kella 14-22 ja laupäeval, 1. juulil kella 13-22 on tantsupeo etenduste tõttu tavaliiklusele suletud Juhkentali tänav. Läbipääs tagatakse ühistranspordile ja korraldaja erilubadega sõidukitele.

Pühapäev, 2. juuli on laulupeo päev ning siis on kesklinnast lauluväljakule kulgeva rongkäigu ja seal toimuva kontserdi tõttu kella 10-22 tavaliiklusele suletud rongkäigu trassile jääv Narva maantee lõik (kuni lauluväljakuni) ning Reidi tee ja Pirita tee lõigud kesklinnast väljuval sõidusuunal. Tavapäraselt mööda Narva maanteed Lasnamäele sõitvad bussid (nr 29, 35, 44, 51, 52, 60, 63 ja 66) suunatakse kella 7-14 ja alates kella 19.30 kuni päeva lõpuni ümbersõidule.

Seoses 2. juulil toimuva laulupeorongkäiguga on kella 7-13 kolonnide rivistuseks ja liikumiseks liiklusele suletud (välja arvatud ühistransport, mis pääseb kella 7-9.30 läbi) Vabaduse väljak, Kaarli puiestee, Roosikrantsi tänav, Hariduse tänav, Tõnismäe tänav, Toompea tänav (Kaarli puiestee ja Falgi tee vaheline lõik), Wismari tänav (Toompea tänava ja Toompuiestee vaheline lõik), Toompuiestee (Wismari ja Endla vaheline lõik), Luise tänav (Toompuiestee ja Koidu tänava vaheline lõik), Koidu tänav (Luise ja Endla vaheline lõik), Endla tänav (Suur-Ameerika ja Tõnismäe vaheline lõik) ning Pärnu maantee (Liivalaia ja Viru tänava vaheline lõik).

Liikluse ümberkorraldamise tõttu muudetakse 2. juulil bussiliinide nr 1, 2, 3, 5, 8, 16, 17, 17A, 18, 18A, 20, 20A, 21, 21B, 23, 24, 34, 36, 38, 40, 41B, 42 ja 73 ning trolliliinide nr 1 ja 3 liikumisteesid. Trammiliinid nr 1, 3 ja 6 ei sõida rongkäigu tõttu kella 7-14. Ärajäävatesse peatustesse paigaldatakse info, sõiduplaanide ja muudatustega on võimalik tutvuda veebilehel https://transport.tallinn.ee/.

Peo korraldajad paluvad järgida ajutisi liiklusmärke ning reguleerijate korraldusi. Rohkem infot XIII noorte laulu- ja tantsupeo aegsest liikluskorraldusest leiab Tallinna veebilehelt tallinn.ee/laulu-tantsupeo-liikluskorraldus.
 

Sarnased uudised