Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nutikuu sündmus Vormsi Lasteaias Tallinna lasteaedadele "Robotitega muinasjutumaal"

Nutikuu sündmus Vormsi Lasteaias Tallinna lasteaedadele "Robotitega muinasjutumaal"

17. aprillil olid Tallinna Vormsi Lasteaeda oodatud Tallinna lasteaedade koolieelikute meeskonnad, et koos robotite ja teiste nutikate vahenditega erinevate riikide muinasjutte tundma õppida.

Robotitega seiklesid muinasjutumaal lapsed ja õpetajad Läänemere, Muhu, Kivila, Priisle ja Raadiku lasteaedadest. Lapsi juhendasid muinasjutupesades lasteaia nutimeeskonna liikmed: õpetajad Kristel Liis, Marge Leitalu, Helen Hallismaa, Elo Aru, Kaisa Uudemets, Heli Lillemäe ja õpetaja/haridustehnoloog Miina Paugus. Esmalt koguneti ühisesse tervitusringi ning saadi kätte juhised, kuidas muinasjutupesad üles leida. Iga tiim sai endale sedeli lippudega, mille järgi asutigi õhinal pesasid otsima. Eesti pesas tutvuti muinasjutuga "Jussikese seitse sõpra" ning aidati maastikurobotit kasutades Jussikesel Pühapäevamaale minna ja kõikide nädalapäevadega sõbraks saada. Läti pesas äratati Sphero Bolt robotpallidega ellu muinasjutt "Vanataadi kinnas" ning võluti eesti keelsete liitreaalsuskaartide abil õuele mitmesuguseid loomi. Soome pesas saadi Tale Boti abil teada, mis juhtus muinasjutus "Hiir kassile rätsepaks" ning juhiti robotit erinevate riideesemete juurde. Norra pesas tutvuti muinasjutuga "Rändlinnukeste õhulaev". Lapsed kehastusid ise kordamööda robotiteks ja programmeerijateks ning juhendasid üksteist mängualusel numbrite järgi liikuma. Iga numbri all oli peidus QR kood ning seal alt ilmus muinasjutuga seotud foto.

Inglismaa pesas saadi teada, kuidas toimus majaehitus muinasjutus "Kolm põrsakest" ning lapsed said ka ise salvestavate nuppude ja kuue klotsi abil majaehitust proovida. Ehitusülesannetes tuli proovile panna nii kuulamis-, arvutamis- kui lugemisoskus, et majad ikka kenad saaksid.

Hiina pesas saadi tuttavaks muinasjutuga "Väike hirv ja suur tiiger". Muinasjuttu sai kuulata QR koodide alt, kuuldud lõigud tuli reastada õigesse järjekorda ning veel lahendasid lapsed kuuldud muinasjutu kinnistamiseks ühiselt ristsõna.

Kui kõik muinasjutupesakesed olid läbi käidud, kohtuti ühises lõpuringis. Kõik osalenud lasteaiad said endale kingituseks kaks komplekti eesti keelseid liitreaalsuskaarte, tänukirjad ning iga laps sai ka suu magusaks.

Allikas: haridustehnoloog Miina Paugus ja lasteaia nutimeeskond